Avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 31.07.2018

GTA Online oyuncuları, oyunda Red Dead Redemption 2 silahının kilidini açarak en son güncellemenin dosyalarına girmeyi başardılar. GTA Online için After Hours güncellemesi geçtiğimiz hafta canlı yayında gösterildi. Kaimeera ve theightightwatcher isimli iki Reddit kullanıcısı, kodlar henüz resmi olarak oyuna eklememiş olsa bile dosyaları ve kodları kurcalayarak taş balta elde etmenin yolunu bulmuşlar. Üstelik bu balta, sadece GTA Online'da değil, belli başlı gereklilikleri yerine getirdiğiniz zaman Red Dead Redemption 2 için de kullanılabilir olacak.

GTA 5 Hileleri: uçak, araba, para, silah, sınırsız mermi, ölümsüzlük

GTA Online oynayarak Red Dead Redemption 2 için taş balta elde etmek mümkün

Taş balta görevini aktifleştirmek için Maude Eccles'in elektronik posta adresini ziyaret edin. Elektronik postalar konusunda aceleci davranmayın çünkü elektronik postanın gelmesi bazen yarım saati bulabiliyor. Size göndereceği elektronik posta, harita üzerinde rastgele noktalar oluşturacak. Haritada oluşan her bir nokta, kurbanlarınızı temsil ediyor. Bu kurbanları ister yakalayın, isterseniz öldürün. Fakat bizim acizane tavsiyemiz, kurbanlarınızı Maude Eccles'e teslim etmeniz yönünde olacaktır çünkü oldukça değerli ödüller veriyor. Beş kurbanın hepsini yakaladığınızda taş balta sandığının bulunduğu yerde altıncı bir konum elde edersiniz.

Konuma gidip sandığınızı açın ve tebrikler artık bir baltaya sahipsiniz. İşte şimdi işler burada ilginçleşiyor. Sandığı açtığınız zaman ödülünüz elinize gelir gelmez sol üstten çıkan bildirime göre balta ile 25 kişi öldürmeniz takdirinde hem GTA Online için para kazanmış hem de Red Dead Redemption 2 içinde de silahı kullanabiliyor olacaksınız. İtiraf etmek gerekirse bu etkinliği hem ilginç bulduk, hem de hoşumuza gitti. Fakat sırf baltayı temin etmek için insanlar GTA 5 ya da Red Dead Redemption 2 satın alırlar mı? Uzak ihtimal.

Reddit yorumlarına bakılırsa oyuncular bu etkinliği oldukça beğenmişe benziyor. Öte yandan taş balta ile ilgili merak edilen birkaç şey daha yok sayılmaz. Mesela K1K3ST31N kullanıcı adına sahip bir Reddit kullanıcısı, "Sadece yakın menzilden mi kullanılıyor yoksa fırlatabiliyor muyuz?" şeklinde sorusunu iletmiş. Bu sırrı ortaya çıkaran Kaimeera ise, "Hayır, sadece yakın menzilden kullanılabiliyor ama insanları öldürdüğünde acayip güzel bir kan efekti eklemişler." diyerek sorusuna cevap vermiş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.