Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.05.2022

Günümüzün merakla beklenen oyunlarından bir tanesi olan STALKER 2 Heart of Chernobyl geliştirmeleri, bir süre boyunca durmuştu. GSC Game World ekibi, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş sebebiyle, STALKER 2 geliştirme işini ikinci plana atmıştı. Tabii, şartlar göz önünde bulundurulunca, anormal bir durumun söz konusu olmadığı fazlasıyla aşikar. Şimdi ise, Çekya’da Prag’a yerleşen GSC Game World, şimdi ise kaldıkları yerden, oyun geliştirme aşamalarına devam ediyorlar.

GSC Game World STALKER 2 geliştirmelerine Çekya’da devam ediyor

Bir Discord kullanıcısı, GSC Game World’ün sunucularındaki ask_gsc isimli kanalda, “Peki, oyun geliştirme işleri nasıl gidiyor? Devam ediyor mu?” şeklinde bir soru yöneltti. STALKER 2 topluluk temsilcisi olan Mol1t ise, “Devam ediyor.” yanıtını verdi. STALKER 2, Ocak 2022 ayındayken, 8 Aralık 2022 tarihine ertelenmişti. Fakat, GSC Game World ekibinin hala bu tarihi hedefleyip hedeflemedikleri kesin değil. Yakında, daha net bir açıklama yapacaklardır bu konuda. Steam, Epic Games ve Microsoft Store üzerinde çıkış yapacak olan yapım, 60 dolarlık fiyat etiketi ile oyuncularla buluşacak. Türkiye için ise en temel paketin fiyatı 345 TL.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.