Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.03.2023

Bir aşamada, Gears of War 4 FPS bir oyun olarak planlanmıştı. Xbox'ın en popüler ürünlerinden biri ve şirketin temel taşlarından biri Gears serisidir. İlk Xbox Halo'ya sahipken Xbox 360'ın önemli bir özel seriye daha ihtiyacı vardı. Tabii, bu ihtiyacını Gears of War karşıladı. Birinci şahıs bilimkurgu serisi Halo, karanlık, kara kara düşündüren, dehşet verici seriden çok farklıydı. Xbox platformu, başarısı için çok önemli olan bu çok yönlülük sayesinde çeşitli şekil ve boyutlarda fantastik nişancı oyunlarına sahip olmasıyla ün kazandı. Serinin başlangıcından bu yana beş büyük oyun, bir prequel oyun ve hatta bir RTS spin-off'u eklendi.

Az daha Gears of War 4 FPS olarak karşımıza çıkacaktı

Ancak Gears of War 4 her şeyi altüst etmeye çok yaklaştı. Eski Gears of War lideri Cliff Bleszinski, Epic Studios'tan ayrılmadan ve seri kalıcı olarak Xbox'a devredilmeden önce XboxEra podcast'inde dördüncü oyun için fikirlerini tartıştı. Seriyi birinci şahıs bakış açısına geçirmeyi düşündüğünü, böylece izleyicilerin kendilerini bir çekirgeyi testereyle doğrarken hayal edebileceklerini belirtti. Ne yazık ki bu hiçbir zaman gerçekleşmedi ve yakın zamanda da gerçekleşecek gibi görünmüyor. Birinci şahıs bakış açısına sahip bir Gears oyunu olasılığı var. Ancak bu muhtemelen bir yan oyun olacaktır. Çünkü Gears serisinin oynanışı önemli ölçüde değişecektir. Daha önce de belirtildiği gibi bu daha önce de yapıldı, ancak sadece bir yan oyun olarak.

Gears of War serisine dayanan bir birinci şahıs nişancı oyunundan diğer şeylerin yanı sıra siper nişancısı unsurlarının çıkarılması kaçınılmaz olacaktır. Eğer birisi bu dengeyi kurabilirse, bu Gears of War'un hissiyatında oldukça büyük bir değişiklik olacaktır, ancak kağıt üzerinde ilginç bir fikirdir. Her halükarda, çıkış tarihi bilinmese de yaklaşan Gears of War oyunu geliştirilme aşamasında gibi duruyor. Gears of War 4 FPS oyun olma mevzusu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Gears of War 4 FPS oyun olma mevzusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.