Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 23.08.2021

25 Ağustos günü başlayacak Gamescom 2021 için 2 günden az bir süre kaldı. Bekleyiş devam ederken etkinlikte kazananları belli olacak Gamescom 2021 Ödülleri adayları açıklandı. Aynı zamanda daha çıkışını bile yapmamış olan Elden Ring ise adaylarda parlayan isim. Ek olarak oyun uzmanları, gazeteciler ve içerik yaratıcılarından oluşan uluslararası jüri 22 kategoride başlıklar seçti. Bu 22 kategoriden beşine Elden Ring aday oldu. Her şeyden önce sunum detaylarına göz atmak için buradaki haberimize bakabilirsiniz.

Etkinlik Xbox'ın kendi sunumu ile başlayacak.

Kısaca kazanan adayların ilk partisi 25 Ağustos'ta En İyi Xbox Oyunu, En İyi Nintendo Switch Oyunu, En İyi PC Oyunu ve En İyi PlayStation oyununun belli olacağı Opening Night Live sırasında ortaya çıkacak. Organizatörler Koelnmesse ve Alman Oyun Endüstrisi Birliği'ne göre, diğer kategorilerin çoğunun kazanan adayları, 26 Ağustos ve 27 Ağustos'taki sonraki iki gösteri gününde belli olacak. Ek olarak En İyi Yayıncı ve Gamescom En Çok Aranan Tüketici Ödülü olarak belli olan iki kategori için halk oylaması ise 28 Ağustos günü TSİ ile 16.00'da açıklanacak.

Gamescom 2021, organizatörlerinin korona pandemisi kısıtlamaları nedeniyle dijital yapılmasına karar verilmişti. Yerinde etkinliklerle birleştiren karma gösteri düzenleme planlarından vazgeçmesinin ardından ikinci yıl için dijital yapılması açıklandı. Etkinlik günleri, 30'dan fazla oyunun gösterileceği Opening Night Live'ın ardından 26-27 Ağustos tarihlerinde devam edecek. Duyurular, Xbox'ın kendi Gamescom akışını gerçekleştirecek. Ve Bungie'nin en son Destiny planlarını yayınlayacağı 24 Ağustos'ta başlayacak. Tüm adaylara buradaki siteden ulaşabilirsiniz.

Gamescom ne zaman başlayacak ?

Etkinlik 24 Ağustos Salı günü itibari ile başlamış olacak. Buradaki haberimizden yaklaşan sunumlara detaylı olarak göz atabilirsiniz. Etkinlik, Xbox'ın sunumu ile başlamış olacak. Xbox büyük ihtimalle sunacağı tüm oyunları Game Pass üyeliğine dahil edecek. Bu Türkiye oyunculuğu için çok olumlu bir haber. Game Pass üyeliğinin aylık 30 TL olduğunu unutmayalım.

Gamescom nedir ?

Gamescom’u duymamış arkadaşlarımız için birazcık bilgi verelim. Gamescom daha çok fuara gidenlerin faydalanabildiği bir fuardır. Eğer fuara çıkması yakın olan bir oyunun yayıncısı geldiyse – kesinlikle gelir çünkü firmalar için Gamescom çok önemli – oyunun demo’sunu oynayabilirsiniz. Sadece birazcık fazla sıra oluyor onun dışında fuar çok harika. Ayrıca oyunlarla ilgili bir çok ürün bulmanız mümkün. Her sene Köln’de gerçekleşen Gamescom oyuncuların tam aradığı türden bir fuar. Eğer bilet alabilme fırsatınız varsa kaçırmayın deriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.