Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 19.08.2021

Biz oyuncuların en çok beklediği etkinliklerden biri de şüphesiz Gamescom. Yeni oyunların tanıtımlar, tanıtılmış oyunların detaylar ve oynanış videoları, çok sevdiğimiz şirketlerin geleceği dönük planları ve daha fazlası. 2021 yılında bu heyecanı yaşayacağımız Gamescom 2021 ise 24 Ağustos tarihinde Köln'de başlıyor. Detaylar aşağıda.

70'in üzerinde geliştirici ve yayıncı yer alacak.

Gamescom 2021 organizatörleri, 70'in üzerinde geliştirici ve yayıncının yer aldığı bir gösteri programı da dahil olmak üzere gelecek haftaki etkinlikle ilgili yeni ayrıntıları açıkladı. Koelnmesse ve Alman Oyun Endüstrisi Derneği Çarşamba günü yaptığı açıklamada, etkinliğin 25 Ağustos Çarşamba günü 30'dan fazla oyun içeren bir açılış gecesi canlı gösterimi ile başlayacağını söyledi. Etkinlik sunucusu ve yapımcı Geoff Keighley, “Bu yıl endüstri genelinde 30'dan fazla oyun sunacak olan bir Gamescom: Opening Night Live'ı bir kez daha sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Oyun topluluğu, yeni oyun tanıtımlarını, en çok beklenen oyunlar ile ilgili güncellemeleri, sahnedeki konuklarla diğer sürprizleri ve çok daha fazlasını dört gözle beklesinler. Hepsi ve daha fazlası dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için canlı yayınlanacak."

Gamescom 2021, 25-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Organizatörler, Covid-19 pandemisi etrafındaki kısıtlamalar nedeniyle dijital unsurları yerinde etkinliklerle birleştiren bir karma gösteri düzenleme planlarından vazgeçtikten sonra ikinci yıl için tamamen dijital bir etkinlik olacağını açıkladılar. Daha fazla detay için Gamescom 2021 sitesine göz atabilirsiniz. Ek olarak Xbox'ın bu yıl etkinliğe katılacağını unutmayın. Duyurulan her oyun büyük ihtimalle ilk günden Game Pass için çıkışını yapacaktır.

Gamescom 2021 Türkiye saati ile ne zaman başlayacak ?

Etkinlik, TSİ ile 08.30 ile başlayacak. Etkinlik, yarım saatlik bir ön gösteri ile açılışı yaptıktan sonra iki saat sürecek ana gösterim ile resmen başlamış olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.