Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 23.08.2021

Ünlü oyun fuarı Gamescom, geçen sene olduğu gibi bu yıl da COVİD-19 kısıtlamaları nedeniyle dijital olarak gerçekleşecek. Birden fazla canlı etkinlikle yeni oyun duyuruları yapacak. Gamescom 2021, 25 Ağustos Çarşamba günü başlayacak. Ayrıca Opening Night Live dışında başak firmalar da Gamescom’a gelecek. Sizler için Gamescom’a katılan firmaları ve bu firmaların sunumlarının ne zaman yapılacağını derledik.

Gamescom 2021 Opening Night Live

Opening Night Live 25 Ağustos Çarşamba günü TSİ 21.00’da gerçekleşecek. Koelnmesse ve Alman Oyun Endüstrisi Derneği, Gamescom’un 25 Ağustos Çarşamba günü 30’dan fazla oyunun yer aldığı bir Açılış Gecesi Canlı gösterimi ile kendi canlı etkinliğini tekrar yapacağını onayladı. 

Xbox Gamescom Showcase

24 Ağustos Salı günü TSİ 20.00’da gerçekleşecek. Xbox Game Studios, etkinliği muhtemelen Forza Horizon 5 ve Halo Infinite gibi yaklaşan oyunları hakkında güncellemeler sağlamak için kullanacak.

Buna ek olarak Xbox, gösteri planları özetinde 25 Ağustos Gamescom Opening Night Live’a da işaret ediyor. Yani Opening Night Live etkinliğinde bazı oyunlarını da sunacak olabilir.

Future Games Show

Future Publishing’in Gamescom’daki Future Games Show etkinliği 26 Ağustos Perşembe günü TSİ 23.00’da gerçekleşecek. Ayrıca sunumda 40’dan fazla oyun yer alacak.

Gamescom Awasome Indies

Bağımsız oyun odaklı sunum, 26 Ağustos Perşembe günü TSİ 21.00’da gerçekleşecek. Çok sayıda özel bağımsız oyun bizleri bekliyor olacak.

Destiny 2 Sunumu

Bungie, 24 Ağustos Salı günü TSİ 19.00’da sunumu gerçekleştirecek. Season of the Lost ile beraber muhtemelen gelecek yılki Witch Queen genişletmesini gösterecek. Muhtemelen etkinlik oyunun gelecekteki yol haritasını detaylandıracak. Ayrıca sızan bilgelere göre oyuna Halo temalı içerik gelecek.

Gamescom için hangi sunumlar izlemeye değer?

Opening Night Live ve Xbox Gamescom etkinliğini kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz. Gerçekten harcayacağınız zamana kesinlikle değecektir. Sunumlar için alarmları hazırlayın. Dediğimiz gibi sunum Xbox etkinliğiyle başlayacak yani etkinlik 24 Ağustos Salı günü başlamış olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.