Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.10.2023

Forza Horizon 5, kesinlikle çok ama çok güzel bir oyun. Yani, bu su götürmez bir gerçek. Detayları ile fazlasıyla mest edici bir yapım. Bu yüzden, oyunu oynamak isteyen çok fazla oyuncu var. Biz de, şimdi Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri bilgilerini paylaşacağız. Çünkü, oyunu oynamak isteyen PC oyuncularının, önce bu listelere göz gezdirmesi kesinlikle şart. Sonuçta, cidden büyük bir alan gerekli. Bu sebeple, onca dosyayı indirdikten sonra hayal kırıklığı hoş olmaz.

Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri (2023)

Şimdi, oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerinden bahsedeceğiz.

Minimum sistem gereksinimleri:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 versiyon 15063.0 ya da daha iyisi
 • İşlemci: Intel i5-4460 ya da AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 970 ya da AMD RX 470
 • DirectX: Sürüm 12
 • : Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 110 GB kullanılabilir alan

 

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 versiyon 15063.0 ya da daha iyisi
 • İşlemci: Intel i5-8400 ya da AMD Ryzen 5 1500X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1070 ya da AMD RX 590
 • DirectX: Sürüm 12
 • : Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 110 GB kullanılabilir alan

Bilgisayarım Forza Horizon 5 kaldırır mı?

Bu sorunun cevabı, kesinlikle tamamen donanımınıza bağlı. Şimdi, donanım bilgilerinizi bir kenara not alın. Ardından da, birlikte bir göz gezdirelim. Öncelikle, minimum gereksinimlere bakalım. İşletim sistemi olarak, Windows 10 versiyon 15063.0 ya da daha iyisi bir şart. Dahası, işlemci olarak minimum Intel i5-4460 ya da AMD Ryzen 3 1200 modelleri gerek. Yani, bu modellere veya daha iyilerine sahipseniz, minimum gereksinimleri karşılıyorsunuz. En az 8GB RAM gerekli. Ayrıca, ekran kartı olarak da, Nvidia GTX 970 ya da AMD RX 470 modelleri isteniyor. Depolama alanı gereksinimi olarak, 110GB gibi bir boyut söz konusu.

Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri listesinin önerilen tarafına da bir göz gezdirelim. Yine, işletim sistemi olarak Windows 10 versiyon 15063.0 ya da daha iyisi gerekli. Ayrıca, işlemci olarak Intel i5-8400 ya da AMD Ryzen 5 1500X modelleri söz konusu. En az 16GB RAM şart. Bir de, ekran kartı olarak Nvidia GTX 1070 ya da AMD RX 590 modelleri öneriliyor. Eğer bu parçalara veya daha iyilerine sahipseniz, oyunu rahatça oynayacaksınız demektir.

Forza Horizon 5 kaç gb?

Forza Horizon 5'i bilgisayarınıza yüklemek için minimum 110 GB depolama alanına ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda, güncellemeler sayesinde bu boyutun büyüyebileceğini de belirtmek önemlidir.

Açık dünya bir yarış oyunu olduğu için dünyası ve dosya boyutu büyüyor. SSD'yi depolama aygıtı olarak seçmenizi tavsiye ederiz çünkü yükleme ekranlarında beklemek istemiyor ve hızlı bir deneyim istiyor. Bununla birlikte, oyunun hard disk depolama cihazlarında çalışmakla ilgili bir sorunu olmadığını da belirtelim. Bu nedenle, seçim tamamen size ait. The Crew Motorfest gibi yeni yarış oyunlarında SSD şart koşulduğunu unutmayın. Bu nedenle, Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri sizin için bir engel oluşturmuyor.

Forza Horizon 5 hakkında

Kasım 2021'de Playground Games tarafından yayınlanan oyun hala yarış oyuncularının favori oyunlarından biri. Xbox Game Studios tarafından geliştirilen ve birinci parti bir Xbox oyunu olan Forza Horizon 5, Steam platformunda satın alınabilir. Ayrıca Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alıyor. Oyuncular, isterlerse oyunu kütüphanelerine eklemek için 599,00 TL'lik tam fiyat ödeyebilir ve dilerlerse aylık 80 TL'lik Xbox Game Pass aboneliği ile oyunun tadını çıkarabilirler.

Ayrıca, dilerseniz GTA 5 sistem gereksinimleri yazımıza da bir bakın. Dahası, sitemizde Sabotaj sistem gereksinimleri listesi de var. Tabii, FIFA Online 4 sistem gereksinimleri yazımıza da bir bakmak isteyebilirsiniz. Bütün bu yazılarımız sayesinde, hangi oyunu oynamak istiyorsanız, bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.