Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.02.2023

Fortnite, başlangıcından bu yana önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Başlangıçta bir kule savunma oyunu ve bir battle-royale olarak başlayan oyun, ikinci moduyla hızla ün kazandı ve önemli bir kültürel fenomene dönüştü. Saldırı ve savunma oyununu birleştiren oynanış, çekiciliğinin büyük bir kısmından sorumludur. Diğer birçok battle-royale oyununda da olan üçüncü şahıs bakış açısının yakında değişmesi muhtemel. Bir Fortnite veri madencisine göre, en son Fortnite 23.30 güncellemesindeki dosyalar, kısa süre içinde FPS modu gelebileceğini gösteriyor.

Fortnite FPS modu nasıl açılır?

Bu keşif, en son güncellemenin ardından Fortnite'ta yapılan değişikliklerle ilgili herhangi bir bilgi veya sürpriz için güncellemeyi araştıran Twitter kullanıcısı @archer_fortnite sayesinde gerçekleşti. Ünlü bir Fortnite sızıntıcısı olan @ShiinaBR, bu keşfi Twitter'da doğruladı:

Buna ek olarak, birçok Fortnite oyuncusu ve içerik üreticisi, yukarıda bahsedilen modu gerçek maçlarda oynadıkları kayıtları sergilemektedir.

https://twitter.com/_wob/status/1620406746669019138

 

Bu, Fortnite'ta birinci şahıs modunun kilidinin açılmasını sağlayan bir hata sayesinde gerçekleştiriliyor.

O zamandan bu yana, bireyler silahlar arasında herhangi bir değişiklik veya varyasyon olup olmadığını görmek için çeşitli silahlarda FPS modunu test ettikleri videoları paylaşmaya başladılar. Modun artık açık olmasına rağmen, hatayı çözüp çözmeyecekleri belli değil. Oyuncuların bir süre daha beklemek zorunda kalacağını söylemek yanlış olmaz. Ancak oyuna tamamen yeni bir bakış açısı getirdiği için bu şüphesiz çok heyecan verici bir haber. ShiinaBR, modun bu yıl içinde resmi olarak çıkış yapacağını ima ediyor gibi.

Bu arada, Dragon Ball işbirliği yeniden ortaya çıkıyor ve beraberinde Nimbus Cloud ve Kamehameha saldırısını getiriyor. Bu kez, Dragon Ball Super: SUPER HERO'dan Song Gohan ve Piccolo öne çıkan karakterler. Fortnite'ın son derece kârlı bir ürün olması, çeşitli medyalarla bu şaşırtıcı ve kazançlı işbirliklerine devam etmesini sağlıyor. Fortnite'ın popülaritesi oynanışının ötesine uzanıyor. Karikatürize grafikleri nedeniyle özellikle genç oyunculara ve izleyicilere hitap ediyor ve birçok Fortnite oyuncusu gerçekten de oldukça genç. Viral memlerin ve sık sık yeniden yaratılan dans ifadelerinin de yardımıyla, Fortnite'ın öne çıkmasını ve kültürel bir fenomen haline gelmesini sağladı. Fortnite FPS modu bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Fortnite FPS modu yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.