avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 05.09.2021

Bu yazın başlarında bir EpicData takipçisi, Epic Games Store veri tabanında iki başlıkla ilgili referanslar keşfetti. Alan Wake Remastered ve Final Fantasy 7 Remake. Bu hafta sonu bir perakende sızıntısı görünüşe göre öncekini doğruladı. Ek olarak veritabanı sızıntısına ve Final Fantasy PC listesine güvenilirlik kattı. Çünkü bugün paylaştığımız haberde Alan Wake Remastered sızdı. Çok büyük ihtimalle doğru gözüküyor. Final Fantasy 7 Remake’in 12 aylık PlayStation anlaşması Nisan 2021’de sona erecekti. Fakat taraflar, 6 aylık ek bir anlaşma yaptılar. Yeni anlaşma Ekim ayında bitecek.

Epic Games’e özel çıkma olasılığı yüksek

Final Fantasy 7 Remake’in de dahil olduğu Epic Game Store oyunlarının bir listesi kısmen onaylı durumda. Oyunun PC için piyasaya çıkması daha olası görünüyor. Xbox Series X/S tarafı için bir bilgi elimizde yok. Alan Wake Remastered, 5 Ekim‘de PS4, PS5 ve Xbox’ta yayınlanmak üzere Rakuten Tayvan’da listelenmişti. Buna ek olarak Final Fantasy 7 Remake’in sadece Epic Games üzerinden çıkması büyük bir olasılık. Square Enix’in Epic ile Kingdom Hearts serisini bu yılın başlarında Epic Games Store’a özel çıkmıştı. Square Enix bunun için bir anlaşma yapmış olma olasılığı var.

Final Fantasy 7 Remake ile ilgili Tokyo Game Show 2021 sunumunda bir şeyler görebiliriz

Final Fantasy 7 Remake, geçen yıl PS5’e özel çıkmıştı. Geliştirilmiş görseller, daha hızlı yükleme süreleri, fotoğraf modu ve dokunsal geri bildirimin yanı sıra yeni Yuffie DLC hikayesi içeren bir sürümdü. Bununla birlikte yeni çıkacak Final Fantasy 16‘da PS5’e özel çıkacak. Bununla ilgili yapımcı “Tokyo Game Show 2021 için gerçekten bir şeyler göstermek istiyoruz. Ancak muhtemelen bu son tarihe yetişemeyiz. Kesinlikle göstermek istiyoruz. Ancak yaptığımızda, hemen sonra oynayabilirseniz daha iyi olmaz mı? ” açıklama yapmıştı.

Şuan Final Fantasy 7 Remake oyununu PS4 için satın alabilirsiniz. Şuan sadece PS4 için var. PS5 için çıkar mı emin değiliz. Ancak PC için çok beklememize gerek yok gibi duruyor. En yakın duyuru olasılığı TGS 2021 sırasında denebilir. Bekleyip göreceğiz. PS4 için buradan satın alabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.