Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alperen Değer, Editör Yazım tarihi: 05.09.2021

Tokyo Game Show (TGS) Japonya’nın Chiba kentinde düzenlenen bir oyun fuarı. Her yıl gerçekleştirilen bu fuarın 2021 yılı için tarihi resmi olarak belli oldu. Gelgelelim fuar ile ilgili en önemli detay ise Square Enix’in bize gösterecekleri. Sunumda sadece Xbox, Square Enix, Capcom, Konami ve Sega’dan duyurular göreceğiz. TGS, 30 Eylül’de başlayacak ve tüm hafta sonu boyunca devam edecek. Dileyenler etkinliği YouTube üzerinden canlı olarak takip edebilecekler. Son olarak programın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gösteri tüm büyük oyun, konsol yapımcılarının bize sunacağı yeni bilgiler ile dolu olacak. Bunun yanında mobil oyun tarafından da birkaç güzel haber alabiliriz. Etkinlik sürecinde bol bol cosplay göreceğiz. Etkinliğin Japonya’da bulunması ve doğu tarafında hitap etmesi sebebi ile bu çok doğal.

Square Enix yeni haberler ile geliyor.

Square Enix, oyunun yapımcısının son yorumlarına göre Final Fantasy 16 için yeni bir güncellemeyi potansiyel olarak paylaşabileceği 50 dakikalık bir Tokyo Game Show etkinliğini onayladı. Şirket Çarşamba günü bir açıklamada yaptı. Square Enix, 1 Ekim’de TSİ ile 13.00’de Tokyo Game Show etkinliğinde 1 saat boyunca yer alacak. Resmi etkinlik açıklamasına göre, TGS şovu “önceden duyurulan bilgilerle birlikte gelecek oyunlar hakkında en son haberleri” sunacak.

Geçen ay Final Fantasy 16’nın yapımcısı, Square Enix’in keisnlikle TGS sırasında aksiyon RPG’si hakkında bir güncelleme paylaşmak istediğini söylemişti. Ancak son teslim tarihine yetişip yetişemeyeceğinden emin olmadığı da açıklama sırasında bize aktarmıştı. “Tokyo Game Show 2021 için gerçekten bir şeyler göstermek istiyoruz, ancak muhtemelen o tarihe yetişemeyiz.”

“Kişisel olarak insanları kandırmak için küçük bilgi parçalarının yayınlanmasından hoşlanmıyorum. Bunu ekip ve yönetmen Takai-san ile konuştum. İnsanların duyuruyu gördüğünde ‘hemen yayınla da oynayalım’ dediği zaman ‘tabii, buyurun’ şeklinde cevap vermek istiyoruz. İnsanlar bir oyun veya güncelleme için çok beklememeli.”

Final Fantasy 16 PlayStation 5’e özel bir sürüm olarak çıkacak. Final Fantasy XVI’nın macerası, Valisthea adlı bir ülkede geçiyor. Bunun yanında Final Fantasy 16, Final Fantasy XIV ve The Last Remnant için aynı rolü oynayan tasarımcı Hiroshi Takai tarafından yönetiliyor.

Tokyo Game Show’un 25. yıldönümü. Etkinlik esas olarak doğu pazarına odaklanmış olsa da, haber değeri taşıyan her şey biz oyuncuları ilgilendirecektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.