Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 05.09.2021

Remedy’in gerilim oyunu Alan Wake, 2010 yılında piyasaya çıkmıştı. Serinin devam oyunu Alan Wake 2 maalesef iptal edilmişti. O günden beri Alan Wake’le ilgili bir şey görmedik. Ancak Alan Wake hayranlarını sevindirecek bir durum söz konusu. Oyunun Remastered versiyonu bir mağazada çıkış tarihi sızdı. Ayrıca sızan bilgilere göre Alan Wake Remastered konsollara özel olarak çıkış yapacak.

Sızan bilgilere göre Alan Wake Remastered 5 Ekim’de çıkış yapacak

Twitter’da Wario 64 tarafından Alan Wake Remastered’ı gördük. 5 Ekim’de PS4, PS5 ve Xbox’ta piyasaya sürülmek üzere perakendeci Rakuten Taiwan’da listelendi. Remedy’nin yeniden düzenleme planladığına dair ipuçları ilk olarak Haziran ayında Epic Games Store veritabanında “Alan Wake Remastered” ile ilgili bir metin keşfedildiğinde ortaya çıktı. 

Alan Wake, 2010 yılında Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülen bir aksiyon-macera oyunudur. Çok satan bir gerilim romanı yazarının, son kitabında yazdığını hatırlayamadığı olayları anlatıyor. Ayrıca karısının ortadan kaybolmasının ardındaki gizemi ortaya çıkarmaya çalışmasını konu alıyor.

Orijinal oyunun yalnızca Xbox 360’ta piyasaya sürülmesiyle, Alan Wake’i ilk kez PlayStation kullanıcıları oynamış olacak. Remedy, Alan Wake haklarını IP haklarına sahip olan orijinal yayıncı Microsoft’tan Temmuz 2019’da satın aldı. Control stüdyosu Mart 2020’de Epic Games ile duyurulmamış iki oyunu için yayıncılık anlaşmaları imzaladığını duyurdu. Şirket, anlaşmadaki ilk projenin yapım öncesi aşamasında olan bir “AAA çoklu platform oyunu” olduğunu, ikincisinin ise aynı seride geçen “daha küçük ölçekli” bir proje olarak tanımlandığını söyledi. Ayrıca GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, iki oyundan birinin Alan Wake 2 olacağını iddia etti. Stüdyonun yaratıcı yönetmeni Sam Lake daha sonra bir Alan Wake devam oyunu yapmak istediğini açıkladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.