Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.12.2022

Yeni FIFA 23 oyuncu derecelendirmeleri, grafiksel yükseltmeler ve daha hızlı oynanış mı istiyorsunuz? Öyleyse, nihayet gerçek futbol oyunu formülünde bir başka gelişmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca, FIFA 23 PS4 sürümünden PS5 için yükseltme işlemi hakkında ihtiyacınız olan bilgileri burada bulabilirsiniz. PS5'in FIFA 23 oynamak için ideal platform olacağını ve bu konsolu kullanmak için yükseltme yapmanın oyundan mümkün olan maksimum keyfi almanızı garanti edeceğini söylemeye gerek yok. Bunun ışığında, bu ücretsiz yükseltme prosedürü ile ilgili bilmeniz gerekenler ve FIFA 23'ü PS5'te oynamak istiyorsanız nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vermeye başlayalım.

FIFA 23 PS4 sürümünü PS5 için yükseltme işlemi

FIFA 23 için ücretsiz PS4'ten PS5'e geçme özelliğini kullanmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, FIFA 23 Championship Edition sürümünü satın almanız gerekmektedir. Oyunun PS4 sürümünü satın alın. Sonra, bu sürümün Dual Entitlement özelliği ile FIFA 23'ün dijital bir kopyasına erişebileceksiniz.

Bu sayede, FIFA 23'ü PS5'e yüklemek için dijital mağazada oyunun PS4 sürümüne gitmek yeterli olacak. Bu, yalnızca Ultimate Edition'ın sağladığı Dual Entitlement'e erişiminiz varsa tamamlayabileceğiniz basit bir prosedürdür.

FIFA 23 Ultimate Edition'ı fiziksel olarak satın almanız gerekli. Sonra, FIFA 23'ün PS5 sürümünü oynamak istediğinizde, PS4 diskinin takılması gerekecektir. Ancak iş dijitale geldiğinde başka bir şey yapmanız gerekmeyecek. Yeni FIFA 23 FUT Kahramanları ve FIFA 23 Simgeleri ile kazanabileceğiniz çok şey var. Bu yüzden oyunun bu Ultimate Edition'ını almak için güçlü bir neden var.

Electronic Arts, futbol simülasyonu video oyunu FIFA 23'ün arkasında olan isimdir. FIFA markası altında üretilen son oyun olan FIFA 23, FIFA serisinin 30. oyunudur ve 30 Eylül 2022 tarihinde PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Google Stadia ve PC için dünya çapında piyasaya çıktı. Oyunun kapağında gösterilen sporcular Sam Kerr ve Kylian Mbappe'dir.

Oyun, EA ve FIFA arasındaki 29 yıllık işbirliğinin son ürünüdür. Guinness Dünya Rekorlar kitabına dünya çapında en çok satan spor video oyunu serisi olarak geçti. Gelecekteki EA futbol oyunları EA Sports FC adını taşıyacak. Son olarak, FIFA 23 PS4 sürümünü PS5 için yükseltme işlemi dışındaki tavsiyelerimizden de bahsedeceğiz.

Ayrıca, sitemiz üzerinde bulabileceğiniz tek bilgi bu değil. Zira, FIFA 23 FUT Web App ve FUT Companion App nedir gibi bir rehberimiz de sizleri bekliyor. Dahası, FIFA Online 4 sistem gereksinimleri yazımız da faydalı olacaktır. Tabii, FIFA 23 Ultimate Edition kapak yıldızları belli oldu gibi oyunlarla ilgili haberler de sitemizde mevcut.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.