Far Cry 5 yeni 4K videosu ile saldırı çeşitliliğini sergiliyor

Far Cry 5 yeni 4K videosu ile saldırı çeşitliliğini sergiliyor

Oyundaki arkadaşlarımızı nasıl kullanacağımızı bilmek, çok işe yarayacak.

Yayımlanan oyun içi videoların çokluğundan, neredeyse Far Cry 5 oynamış kadar olduk diyebilirdik. Neyse ki, oyun açık dünyada geçiyor ve düz bir ilerleyiş yapısına sahip değil. Farklılaşan mekanikler, oyuna eklenen yenilikler ile birlikte, seriye dair değişim sinyalleri veren Ubisoft, yayımladığı yeni 4K video ile oyundaki saldırı çeşitliliğini bizlere göstermek istiyor. Bu video ile aynı bölgeye yapılan saldırılar için kullanılan farklı yöntemleri gözlemlerken, oyuna gelen yenilikler hakkında, daha net fikir sahibi oluyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Seyredeceğimiz video, eski oyunlardan da aşina olduğumuz, düşmanlarımızın kontrolündeki bir karakol baskınını konu alıyor. Değişen ne diye soracak olursak, Ubisoft bize çok şey değişti yanıtını veriyor adeta bu video aracılığıyla. Farklı yöntemler deneyerek saldırdığımız karakolu ele geçirirken yardımını aldığımız takım arkadaşlarımızla etkileşimimiz, videonun ana konusu durumunda. Artık, çizdiğimiz stratejiye göre, yardım aldığımız ekip arkadaşlarımızın özelliklerinden faydalanabiliyoruz.

Peki, nedir bu özellikler, onlara da kısaca göz atalım. Bahsettiğimiz gibi videoda bir düşman karakoluna saldırı düzenleniyor. Aynı karakol için, üç farklı saldırı denemesine şahit oluyoruz. Birinci saldırı, keskin nişancı tüfeğini temel alıyor. Uzaktan yapılan düşman temizleme partimize arkadaşımız Grace dahil oluyor. İyi bir keskin nişancı olan Grace, konumlandığı noktadan, bizim işaretlenen düşmanları temizleyerek yol açabiliyor. İkinci seçenekte, yay ve ok yardımıyla, daha gizli bir saldırı düzenleniyor. Oyundaki sadık dostumuz ve bir köpek olan Boomer yardımıyla daha gizli bir ele geçirme harekatı gerçekleştiriliyor. Köpeğimizin saldıracağı hedefleri gösterirken, birlikte hareket etmeyi öğrenecek ve oyunda Boomer ile çokça vakit geçirecekmişiz gibi görünüyor.

Gösterilen üçüncü ve pek çoğumuzun oyunlarda en çok kullandığı yöntem olan saldırı şekli ise biraz gürültülü oluyor. Makineli silahlar ve bomba atan tüfek eşliğinde, etrafı kana bularken, bu saldırıda yardıma bir pilot koşuyor. Gösterilen noktaları patlatan, bombardıman uçağı pilotu Nick Ryan ile biraz daha gürültülü bir saldırı gerçekleştirme imkanı sunuluyor. Ana oyuncu, aşağıda hedeflediği noktayı temizlemekle uğraşırken, zorda kalınan anlarda Nick Ryan, işaretlenen noktalara gerçekleştirdiği harika atışlarla işleri bir hayli kolaylaştırıyor.

Paylaşılan son Far Cry 5 videosu ile yeni oyunla ilgili aklımızdaki soru işaretlerinden bir kısmının giderildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyunun yeni 4K grafiklerini görmemize imkan sunan videoyu seyrederken, sizler de saldırı çeşitliliği ve müttefiklerin nasıl kullanılacağına dair fikir sahibi olacaksınız. Oyunun 27 Mart 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için satışa sunulacağını hatırlatalım. Bahsettiğimiz videoyu, haberimizin hemen alt kısmından seyredebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.