Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 29.03.2018

Çıkışını gerçekleştirmesiyle birlikte büyük ilgi toplayan Far Cry 5, video oyunu yayıncılığı dünyasına da oldukça hızlı bir adım atarak girdi. Oyunun çıkış sürecine girilmesiyle birlikte Twitch üzerinden yayımlanan oynanış videolarının izlenme sayılarının gün geçtikçe arttığı görüldü. Ayrıca Steam platformu üzerinden de aynı anda oyunu oynayan oyuncu sayılarında ciddi rakamlar elde edildi. Bu platformda da tek kişilik Ubisoft oyunlarının aynı anda oynanma rakamlarında yeni bir rekor kırıldı. Ubisoft’un bu kez sağlam bir adım attığını görmekle birlikte Far Cry 5 oyununun da seriyi, ileri bir noktaya taşıdığını görüyoruz.

Far Cry 5, Twitch dünyasına da hızlı bir giriş yaptı

Far Cry 5, Twitch ve Steam üzerinden rekorlara imza attı.

Twitch metrics verilerine göre son 7 gün içerisinde; 257.905 kişi ile Far Cry 5, geçtiğimiz hafta aynı anda en çok izlenen 3. oyun konumunu aldı. 1. sıradaki Fortnite aynı anda en fazla 778.759 kişi tarafından izlenirken 2. sıradaki League of Legends, aynı anda 342.556 kişi tarafından izlenmiş durumda. Ubisoft’un heyecan yaratan FPS oyununun gerisinde kalarak 4. sırayı alan Counter-Strike: Global Offensive, 230.268 anlık izleyici tarafından izlenirken, 5. sıradaki Overwatch oyununun anlık en fazla izleyici sayısı 230.268 kişi olarak kaydedildi.

Twitch üzerinden alınan son verilere göre ise, verinin alındığı gün, anlık en çok izleme sayısına Far Cry 5 oyununun ulaştığı görülüyor. Çektiği ilgiyi giderek arttıran açık dünya FPS oyunu; anlık 228.962 kişi tarafından izlenerek açık farkla 1. sırayı almış durumda. Geride bıraktığı oyunların gün içerisindeki anlık en çok izlenme sayılarını da verelim. Bu verilere göre aynı gün içerisinde; Fortnite, 169.796 kişi tarafından, PlayerUnknown’s Battlegrounds, 138.709 kişi tarafından, League of Legends ise 107.030 kişi tarafından anlık olarak izlendiler.

Öte taraftan oyunun Steam platformuna da rekorlarla girdiği görülüyor. Oyunun Steam platformunda aynı anda oynama sayısının 80 Bin civarında olduğu belirtiliyor. Bu rakam da şimdiye kadar çıkmış tek oyunculu Ubisoft oyunları arasında bir rekor olarak göze çarpıyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse; 2017 senesinde çıkışını gerçekleştiren Assassin’s Creed Origins, Steam platformunda aynı anda oynama sayısı olarak en yüksek 43 Bin rakamını görebildi. Far Cry serisinin diğer oyunlarının ise 20 Bin rakamını geçemedikleri biliniyor. Tek oyunculu olarak rekor kıran açık dünya FPS oyununu geçen Ubisoft oyunları ise çevrim içi ve eşli oyunculu oyunlar olan Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege ve Tom Clancy’s The Division olduklarını ekleyelim. Bu eşli oyunculu oyunlar, Steam aynı anda oynanma sayısı olarak 100 Bin rakamını geçmiş durumdalar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.