Far Cry 5 geliştirilme sürecine Berlin’den yardım geliyor

Far Cry 5 geliştirilme sürecine Berlin’den yardım geliyor

Ubisoft Montreal ile Ubisoft Berlin iyi anlaşacaktır herhalde.

Şu an aktif olarak Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Far Cry 5, Almanya’dan yardım almaya hazırlanıyor. Çünkü Ubisoft, şimdilik Far Cry 5 geliştirilme sürecine yardım edilmesi için Almanya, Berlin’de yeni bir stüdyo açıyor. Ubisoft Berlin isimli bu yeni geliştirici stüdyosu, şirketten gelen açıklamalara göre 2018 senesinin başında açılacak ve Far Cry 5 oyununun geliştirilme sürecine yardım edecek. Geliştirilme sürecinden kasıt, muhtemelen hem ana oyunun geliştirilme süreci olacaktır, hem de oyuna gelecek ek paketlerin geliştirilme süreci olacaktır. Muhtemelen bu proje ardından Berlin stüdyosu kendi yoluna bakacaktır. Fakat bu ekibin tamamen yan bir stüdyo olma ihtimali de var.

Far Cry 5 geliştirilme sürecine Berlin'den yardım geliyor

Yapılan açıklamaların devamına göre, bu Berlin stüdyosu 50 kişilik bir ekip ile hayatına başlayacak. Stüdyonun lideri ise Istvan Tajnay olacak. Istvan Tajnay, daha önceden Ubisoft Blue Byte stüdyosunda görev alıyordu. Bu arada, yeni Berlin stüdyosu raporlarını ana Ubisoft şirketine değil, Ubisoft Blue Byte ekibine sunacak. Yani bu yeni stüdyonun kontrolü Ubisoft Blue Byte ekibinde olacak. Ubisoft Blue Byte daha önceden For Honor ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunlarında çalışmıştı. Bu ekip şu anda da Skull & Bones üzerinde çalışıyor. Belki şirketin yeni Berlin stüdyosu, Far Cry 5 projesinden sonra Skull & Bones projesine yardım edecektir. Şu an bilemiyoruz.

Ubisoft Berlin sayesinde Ubisoft, yaklaşık 1 sene içerisinde tam 3 yeni stüdyo açmış olacak. Yeni açılan diğer stüdyo ise Stockholm’da açılmıştı. Stockholm stüdyosu, Berlin stüdyosunun tam tersine, tek başına AAA oyunlar üzerinde çalışacak idi.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın