Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.03.2023

Epic Games kısa süre önce yaptığı bir duyuruda, Epic Games Store platformunun şu anda 68 milyon aktif kullanıcıya, 725 milyon çapraz platform kullanıcısına ve 230 milyondan fazla PC kullanıcısına sahip olduğunu belirtti. Epic Games, "2022 Yılı İncelemesi"nde, kullanıcı sayısından ortalama oynanma süresine göre en iyi oyunlarının listesine kadar bir dizi ilginç veri sergiledi. Toplam oynanma süresine göre en popüler oyunlar üç kategoride Mythic'ten Epic'e doğru sıralandı. Aşağıda her kategoriden öne çıkan bazı oyunlar yer alıyor:

Mitik

 • Genshin Impact
 • Grand Theft Auto V
 • Tiny Tina’s Wonderlands

 

Efsanevi

 • Final Fantasy 7 Remake Intergrade
 • Red Dead Redemption 2
 • SIFU
 • Saints Row

 

Destansı

 • Valorant
 • Borderlands 3 
 • Cyberpunk 2077
 • God of War
 • Assassins Creed Valhalla
 • Far Cry 6

 

Epic Games Store 230 milyon kullanıcı ve 68 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip

Ayrıca Epic, tatil sezonu boyunca dağıtılan ücretsiz oyunlar da dahil olmak üzere geçen yıl 700 milyon kullanıcıya toplam 99 ücretsiz oyun dağıttıklarını belirtti. Tüm ücretsiz oyunların toplam maliyeti 2,240 dolar gibi şaşırtıcı bir rakama denk geliyor. Açıklanan en ilgi çekici bilgilerden biri de PC müşterilerinin Epic Games Store'daki üçüncü parti oyunlara 355 milyon dolar harcamış olmasıydı. Bu oyunlardan bazılarının God of War, Borderlands 3, Cyberpunk 2077, Little Tina's Wonderlands ve Red Dead Redemption 2 gibi en popüler oyunlar olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayar oyuncuları Epic Games mağazası üzerinden toplam 820 milyon dolarlık alışveriş yaptı.

Pek çok kişi Epic'in 2018 sonundaki lansmanından bu yana Steam'i yakalamaya çalıştığına inanıyor. Ancak bu veriler Epic'in dikkatleri Steam'den uzaklaştırmak yerine, onunla barış içinde bir arada var olduğunu gösteriyor. Epic Games Store ve 230 milyon kullanıcı başarısı bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Epic Games Store ve 230 milyon kullanıcı başarısı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.