Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.01.2023

11 Ağustos'ta PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için çıkış yapmasının ardından, Iron Galaxy Studios ve Epic Games Store'un ücretsiz battle royale ve brawler oyunu Rumbleverse, yeni bir rapora göre Şubat ayında kapanıyor. Oyunun neden kapatıldığı belli değil, ancak muhtemelen neredeyse hiç kimsenin oynamadığı gerçeğiyle ilgisi var. Oynaması ücretsiz olan bu oyun ilk çıktığı anda başarısızlığa uğradı ve uzun vadede ayakta kalabilmek için ihtiyaç duyduğu vızıltıyı yaratamadı. Bunun birkaç farklı nedeni var ama en kötüsü oyunun kalitesinin düşük olması. Bu faktörler, tüm zamanların en büyük oyunlarından bazılarının hakim olduğu kalabalık bir pazar ve yayın öncesi vızıltı eksikliği göz önüne alındığında, oyunun her zaman tırmanması gereken bir dağ vardı.

Epic Games Rumbleverse sunucularını Şubat 2023 sonu kapatacak

Sektörün en güvenilir ve saygın isimlerinden biri olan Tom Henderson, oyunun durdurulduğuna dair resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen Şubat ayı sonuna kadar Epic Games Rumbleverse sunucularının kapanacağını iddia ediyor. Eğer bu doğruysa, yakında bir açıklama yapılmalıdır. Eğer yanlışsa, yakında raporu yalanlayan bir açıklama gelecektir. Durum ne olursa olsun, yakında oyunun geleceği hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. Bu arada bu haberi bir tuz tanesi ile alın. Her ne kadar sektördeki en iyi kaynaklardan birinden gelse de, bu bilginin yetkisiz ve değişime açık olduğu gerçeği göz ardı edilemez.

Oyunun resmi açıklaması, "Gelin, kapışın! Rumbleverse, herkesin şampiyon olabileceği yepyeni, oynaması ücretsiz, 40 kişilik bir Brawler Royale'dir. Zafere giden yolda savaşırken kendi benzersiz Grapital Şehri vatandaşınız olarak oynuyorsunuz! Yüzlerce benzersiz öğeyi karıştırıp eşleştirerek savaşçınızı özelleştirin ve kalabalığın arasından sıyrılın. Bir toptan fırlatıl, sokaklara düş ve saldırmaya hazırlan! Nereye ineceğiniz size kalmış ama dikkat edin; her köşede ve en yüksek gökdelenin tepesinde kaos var! Çatıdan çatıya sıçrayın ve silah ve yükseltmeler bulmak için kasaları parçalayın. Her tur, zafer arayışınızda size avantaj sağlayacak yeni hareketler ve avantajlar keşfetmek için yeni bir fırsattır." şeklinde. Epic Games ekibinin Rumbleverse sunucularını kapatması bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Epic Games Rumbleverse sunucularını kapatması yazımızı bitirmeden, 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.