Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.12.2022

Epic Games, oyun sektöründe 3 büyükler dışındaki firmalardan bahsederken göz ardı edilemeyecek bir isim. En bilinen ürünü Fortnite herkes tarafından tanınıyor olsa da Epic Games Store, PC pazarında rekabeti artırdı. Epic Games'in aldığı övgü, Unreal Engine'i de içeren olağanüstü özgeçmişi düşünüldüğünde mütevazı duruyor. Ancak, Epic'in Noel Günü'nde yaptığı gibi, en büyük şirketler bile hata yapar. Yanlışlıkla Death Stranding Director's Cut ücretsiz yapan Epic Games Store, daha sonra bunu kaldırdı. Şirket o zamandan beri özür diledi ve başlangıçta yalnızca temel oyunun ücretsiz olarak sunulması gerektiğini belirtti. DEATH STRANDING DIRECTOR'S CUT ücretsiz oldu haberimizi hatırlarsınız.

Epic Games Death Stranding Director's Cut fiyaskosu için özür diledi

Bu haber bir NeoGaf kullanıcısı tarafından kamuoyuna duyuruldu. Çinli sosyal medya platformu Weibo'da, şirketin özrünün bir ekran görüntüsünü yayınladılar. Şimdi Epic Games'ten hem eğlenceli hem de bunun neden meydana geldiğini açıklayan bilgilere sahibiz. Şirket, başlangıçta Çince paylaşılan olan özrün çevirisinde yaşanan aksiliği çalışanlarından birine atfediyor. Özünde, Director's Cut'ın ücretsiz oyun olarak hatalı dağıtımı, söz konusu çalışan tarafından olmuş. Özür metnine göre, söz konusu çalışan bunu yanlışlıkla yapmıştır ve şu anda bir stajyerdir.

Death Stranding'in ilk ücretsiz sürümü Standart sürümdü. Director's Cut, yayıncılarla yapılan anlaşma uyarınca Epic Games tarafından yasal olarak dağıtılamadı. Bu nedenle Epic Games ve 505 Games, Death Stranding'in yalnızca temel sürümü için anlaşmaya vardı. Şimdi bu hatanın bir sonucu olarak bazı sorunlar da yaşıyorlar.

İşletme, rahatsızlıktan dolayı içten üzüntülerini dile getirdi, "Bir Epic çalışanı (şu anda stajyer) dün gece ücretsiz oyunu yanlışlıkla Standart Sürüm yerine Death Stranding Director's Cut olarak ayarladı. Yayıncı ile yaptığımız anlaşma yalnızca standart sürümün ücretsiz olarak yayınlanacağı yönündeydi ve ekibimiz bir hata yaptı. Şu anda yayıncı ile bu konu hakkında görüşmelerimiz devam ediyor. Director's Cut'ı edinemeyenlerden özür dileriz ve gerçekten üzgünüz." dedi ve özür diledi.

Herkese Director's Cut dağıtmayacaklar

Techarp'a göre Epic Games'in destek ekibini arayan oyuncuların da benzer bir mesaj aldığı bildirildi. Ekip cevabında, "Görünüşe göre Director's Cut sürümü yanlışlıkla geldi. Ayrıca, bugün için ücretsiz oyun teklifi sıradan sürümle değişti" dedi. Epic Games'in Death Stranding fiyaskosundan duyduğu üzüntüyü neden Weibo'da dile getirmeye karar verdiğinden kimse emin değil. Sonuçta, web sitesi yalnızca Çinli kullanıcılar için. Bu yüzden, Twitter gibi bir sosyal medya platformunu kullanmamak garip. Belki de bu ülkenin daha katı tüketici koruma yasaları ya da daha büyük bir nüfusu vardır.

Sonuçta, Death Stranding'in daha iyi olan sürümünü yalnızca birkaç kişi aldı. Bununla birlikte, son yılların en popüler oyunlarından biri ücretsiz olarak herkese gitti. Bu da bir şeydir. Epic Games kesinlikle ileride stajyerlerini daha yakından takip etmeyi planlıyor. Ayrıca, şu anda Epic Games üzerinde Dishonored var. Şimdi, Dishonored ücretsiz olarak Epic Games üzerinde dağıtılıyor haberimize bakarak oyunu bir an önce alabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.