Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.10.2023

Günümüzde, eskisi kadar pek konusu geçmeyen veya saçma bir hale gelen bir film konusu var. Evet, başlıktan da anlayacağınız üzere, vampir filmlerinden bahsediyoruz. Vampir filmleri, cidden çok garip bir hal almaya başladı. Biz de, bu yüzden sizler için En iyi vampir filmleri listesini hazırladık. Tüm zamanların en iyi 20 vampir filmleri seçimi yaptık ve şimdi sizlere bunları paylaşacağız. Her zamanki gibi, önce sizin için bu filmleri listeleyeceğiz. Ardından da, bu filmler hakkında bilgi vereceğiz. Standart paket de diyebiliriz yani. Dilerseniz, şimdi sizleri listemiz ile baş başa bırakalım.

Tüm zamanların en iyi 20 vampir filmleri

 1. Let the Right One In (2008)
 2. Near Dark (1987)
 3. Nosferatu, the Vampyre (1979)
 4. Only Lovers Left Alive (2014)
 5. The Addiction (1995)
 6. The Hunger (1983)
 7. Afflicted (2013)
 8. Blade II (2002)
 9. Shadow of the Vampire (2000)
 10. Twilight (2008)
 11. Martin (1977)
 12. From Dusk Till Dawn (1996)
 13. Blade (1998)
 14. Nosferatu (1922)
 15. Nadja (1994)
 16. Daughters of Darkness (1971)
 17. Interview With the Vampire (1994)
 18. Vampire's Kiss (1988)
 19. A Girl Walks Home Alone At Night (2014)
 20. Ganja & Hess (1973)

 

En iyi vampir filmleri listemiz bu kadar. Tüm zamanların en iyi 20 vampir filmleri seçimlerimizi anlatalım şimdi de. Zira, anlatmazsak bir mantığı olmaz, değil mi?

En iyi vampir filmleri

Buradan itibaren, önerdiğimiz filmlerin açıklamaları var.

Let the Right One In (2008)

Tomas Alfredson'un 2008 İsveç yapımı vampir-ergen filmi Let the Right One In, alışılmadık aşk hikayelerini, "zorba çocuk komşu kızıyla tanışır" romantizmini ya da sürükleyici bir romantizmden gelen kanlı dehşeti seviyorsanız tam size göre. Yazar John Ajvide Lindqvist'in kendi kitabından uyarladığı senaryo, sessiz ve rahatsız bir çocuk olan 12 yaşındaki Oskar ile soluk benizli, esrarengiz yeni komşu kızı Eli arasındaki arkadaşlığı konu alıyor.

Oskar ve Eli, ortak tuhaflıkları nedeniyle kısa sürede arkadaş olurlar. Oskar korkunç suçların büyüsüne kapılmıştır. Ayrıca, Eli'nin kana karşı anormal bir zevki vardır. Birbirlerine gerçek benliklerini gösterdikçe, bu bağ daha da güçlenir. Filmin korkutucu ama garip bir şekilde iç açıcı finalinden önce, Oskar ve Eli birbirlerine hayatları pahasına güvenirler. Sonra, bu ilişki teste tabi tutulur.

Near Dark (1987)

En iyi vampir filmleri listemizin 2. üyesi Near Dark. Vampirler 1980'lerde, bir önceki on yılı sexploitation filmlerinde geçirdikten sonra postmodern deri giyimli serseriler olarak popüler kültüre geri döndüler. Film yapımcıları bu görünüm sayesinde çeteler, motosikletçiler ve bağımlılar da dahil olmak üzere üzerinde çalışabilecekleri bir sürü yeni fikre sahip oldular. Tüm bu gruplar eskinin geleneksel yalnız vampirlerinden daha tehlikeli davranıyor, sürüler halinde dolaşıyor ve riskli faaliyetlerde bulunuyorlardı.

1980'lerin en iyi vampir filmi Kathryn Bigelow'un Near Dark'ıdır, her ne kadar bunlar korkunç klanların ve Kayıp Çocuklar'ın yeni bir türü olsa da. Film, 1970'lerde öne çıkan neo-western ve yol filmi türlerini harmanlıyor ve sonsuz aşk fikriyle de alay ediyor gibi görünüyor.

Nosferatu, the Vampyre (1979)

Werner Herzog'un F.W. Murnau'nun 1922 tarihli klasiği Nosferatu'nun çarpıcı yeniden çevrimi, yönetmenin gelmiş geçmiş en iyi Alman filmi olduğuna inandığı filme saygı duruşunda bulunmasının yanı sıra, yönetmenin günümüzün en şiirsel sinemacılarından biri olduğunu da ortaya koyuyor. Nosferatu, Bram Stoker'ın dul eşinin açtığı misilleme davalarıyla neredeyse tamamen yok edilen bir film başyapıtıydı.

Çünkü Drakula'nın haklarını alamayan Murnau, isimleri ve mekanları değiştirerek malzemeyi kendi amaçları doğrultusunda değiştirdi. Herzog, Nosferatu The Vampyre'ın materyallerini satın aldığında Drakula çoktan kamu malı haline gelmişti. Bu da ona iki olağanüstü kaynak materyali tüm zamanların en büyük korku oyunlarından birinde birleştirme imkanı verdi.

Only Lovers Left Alive (2014)

En iyi vampir filmleri listemizde Only Lovers Left Alive da var. Jim Jarmusch'un Only Lovers Left Alive filmi, bu listede kendisinden sonra gelen filmle birlikte harika bir ikili film olur. Bağımlılık'ta Lili Taylor, yeni varoluşunun çok tuhaf bir noktasında karşımıza çıkıyor. Düşüncelerini doldurduğu gibi midesini de aynı sakinlikle nasıl dolduracağını henüz çözememiştir.

Jarmusch'un felsefi yorumuna göre, Tom Hiddleston ve Tilda Swinton yüzyıllardır bohem bir hayat sürmekte, en moda sanatsal gelişmeleri izlerken çağdaş sanatın durumundan memnuniyetsizlik duymaktadırlar. Kadın onu neşelendirmeye ve umutsuz olduğu için hayatın olumsuz yönleri üzerinde durmayı bırakmasını sağlamaya çalışır. Nesiller boyu iç içe oldukları fikirleri ve insanları hoş bir tonda tartışırken, sürekli varlıklarına rağmen dünya hala ilgi çekici ve yeni olabilir.

The Addiction (1995)

Lili Taylor, New York'ta bir ara sokakta bir vampir tarafından ısırılmadan önce, öğrenmeye hevesli ve kan için "arzu" geliştirmeden önce bir felsefe öğrencisini canlandırıyor. Sonsuz yaşamın sakıncalarını araştırmak son zamanlarda biraz moda oldu. Ama Abel Ferrara'nın abartısız, siyah-beyaz filmi, din, uyuşturucu bağımlılığı, tecavüz ve AIDS salgınını incelemek için yeni gelen bir vampiri kullanarak tartışmasız en zor konuları ele alıyor.

Neyse ki Taylor, kendisine ruhani danışmanlık yapan ve yeni durumuyla nasıl başa çıkacağını öğreten, tatlı dilli bir Christopher Walken ile tanışır. Bağımlılık oldukça entelektüel. Ancak felsefi bir dile rağmen, Jean-Paul Sartre'a meyilli olmayanları rahatsız etmeyecek bir temposu var.

The Hunger (1983)

En iyi vampir filmleri listemizin önemli bir üyesi de The Hunger. 1980'lerin başından kalma bu şık, baştan çıkarıcı ve az bilinen korku fantezisi Tony Scott tarafından yönetilmiştir. Catherine Deneuve'ün canlandırdığı eski bir Mısırlı vampir olan Miriam, yarı ölümlü partneri John (David Bowie) ile günümüz New York'unda yaşamaktadır. John hızla yaşlanmaya başladığında yardım almak için danıştığı Dr. Roberts (Susan Sarandon), Miriam'ın John'un yerine geçmesi için kendisini ayarladığından habersizdir.

Vampirlerin son derece romantik ve rüya gibi bir yorumu olan Açlık, görsel olarak çarpıcı, harika oyunculardan oluşan bir kadroya sahip ve efsanevi Dick Smith tarafından yaratılan inanılmaz derecede olağanüstü makyaj efektleri içeriyor.

Afflicted (2013)

Afflicted, sonsuzluğu insanlığı iyileştirerek geçirme olasılığını araştırıyor. Biri dejeneratif bir beyin hastalığından ölmek üzere olan iki arkadaş, bu heyecan verici buluntu film korku filminde hala şansları varken dünyayı birlikte keşfediyorlar. Barselona'da uğradığı vahşi bir saldırı, ölmek üzere olan adamı vampire dönüştürüp dünyasının yıkılmasına neden olunca, ezilenler için adalet arayan bir tür kanunsuza dönüşerek sınırsız zamanını en iyi şekilde değerlendirmeye karar verir.

Blade II (2002)

En iyi vampir filmleri listesi yaparken Blade serisini unutur muyuz sandınız? Kısa bir süre için Blade serisi, Görevimiz Tehlike ile aynı ilham verici auteur yetenek iştahına sahip gibi göründü. Ancak, Blade II ile Guillermo Del Toro ilk filmden daha üstün bir film ortaya koymuş (kilosu kilosuna) ve tuhaf yaratıklar ve karakterler yaratmak için kendisine tam bir yaratıcı özgürlük tanıyacak şekilde olay örgüsünü genişletebilmiştir. İlk film Wesley Snipes'ın canlandırdığı günübirlik suikastçıya harika bir giriş niteliğindeydi.

Del Toro bir sonraki bölümü, kişinin hem bir canavar hem de bir kahraman olarak kökenlerini kabul etmesi üzerine kurdu. Tematik olarak Del Toro, fizikselliğe, canavar politikasına ve saflığın getirdiği tehlikeli ideallere odaklanan bir katman ekledi. Ancak, Blade II bundan çok daha fazlası. Fantastik, zekice zamanlanmış koreografili dövüş sahneleri ve Del Toro'nun yaratıklarıyla yapılan keşiflerle dolu harika bir gösteri. Del Toro'nun popülizmi, her zaman olduğu gibi sanatsal vizyonuna asla engel olmamış gibi duruyor.

Shadow of the Vampire (2000)

Shadow of the Vampire'dan da keyif verecektir. Çünkü F.W. Murnau'nun Nosferatu'su kendine sinefil diyen herkes için bir gerekliliktir. Yönetmen E. Elias Merhige, Max Schreck'in aslında yönetmen F.W. Murnau tarafından tutulan ve gerçek filmi karşılığında insan kurban etme sözü verilen bir vampir olduğunu nefis bir şekilde varsayıyor. Çünkü Schreck'in 1922 yapımı filmdeki baş vampir performansı çok ikna ediciydi (ve bu onun tek film kredisiydi). Willem Dafoe Max Schreck'i canlandırırken, John Malkovich de Murnau'yu oynuyor. Bu, Dafoe'nun pek çok korkunç dönüşle dolu kariyerinin muhtemelen en iyi performansı. Nosferatu'nun yeniden çevrimi, düz bir korku filminden çok bir kara komedi olmasına rağmen bir klasiktir.

Twilight (2008)

En iyi vampir filmleri söz konusu olunca, tartışmalı olan Twilight da akla geliyor. Gençlik piyasasına yaptığı vurguyla Alacakaranlık, şüphesiz popüler kültür ve vampir türü üzerinde önemli bir etki yarattı. Belki de bu listedeki en tartışmalı film oldu. İçine kapanık liseli Bella (Kristen Stewart) tuhaf bir genç adamla (Robert Pattinson) tanışınca kabuğundan çıkmaya başlar. Sonuç olarak, aralarında karmaşık bir bağlılık ağı oluşur ve sadece onların değil, daha geniş zombi toplumunun hayatlarını da değiştirir.

Vampir türünün tipik sofistikeliğinden yoksun olsa da, oyuncularından yıldızlar yaratan ve bir dizi devam filmine ilham veren bu son derece başarılı film, yönetmen Catherine Hardwicke'in perdede yakalamakta çok yetenekli olduğu ergenlik deneyiminin duygusal özünü gerçekten yakalıyor.

Martin (1977)

Ustanın mirası tartışılırken, markasız George A. Romero (Night of the Living Dead) filmleri her zaman göz ardı edilir. Martin korku mitosunu çok daha yaratıcı, rahatsız edici ve sevgi dolu bir şekilde altüst ediyor. Başlıktaki ergenin bir vampir olduğuna dair psikolojik varsayım, bu kez olay örgüsünü yönlendiren şey. Peru Kralı'ymışım gibi baştan çıkarıyor ve kanını almak için şırınga kullanıyor.

Ve bu çarpık, uğursuz şeyin sonuna kadar, Romero'nun kan emicilerin hikayesine olan ilgisi tamamen klinik gibi görünüyor. Bu tekil klasiğin yayınlanmasından onlarca yıl sonra, bariz taklitçiler ve taht iddiacıları arasında bile hala tam olarak buna benzer bir şey yok. Duygu, dehşetten çok psikolojik bir rahatsızlıktır. Hayal gücünün neredeyse her şeyin üstünde tutulduğu bir türde, Martin eşsiz bir eser olarak öne çıkmaya devam ediyor.

From Dusk Till Dawn (1996)

En iyi vampir filmleri listemizde, ünlü Salma Hayek sahneli film de var. İki filmlik düşük kurgu deneyimi From Dusk Till Dawn, Grindhouse'un olması gerektiği gibi. Sınırın güneyine yönelen bir suç çılgınlığının parçası olarak bankaları ve marketleri yağmalarken, doğuştan iki katil (George Clooney ve Quentin Tarantino) filmin ilk yarısı boyunca takip edilir. Meksika'ya geçişlerini kutlamak için dini bir lideri (Harvey Keitel) ve kızını (Juliette Lewis) kaçırırlar. Daha sonra Titty Twister'da durmaya zorlarlar.

İkinci tür filmi, kulübün sireni (Salma Hayek) yüzünden çıkan bir kavgayla başlar. Bunun nedeni, Twister'ın bir vampirler meclisi olması ve hayatta kalanların şafağa kadar savaşmak zorunda kalacak olmasıdır. Robert Rodriguez'in filmi, zalim kardeşler kadar gece iblislerinin iğrençliğinden de büyüleniyor. Bunu bu kadar sevmesini telafi etmek için, İsa'yı seven Keitel mevcut.

Blade (1998)

Blade 1990'lardan çıkan en iyi vampir filmi olmasa da, en iyilerinden biridir. Ayrıca Blade, zamanının çok ötesinde, aksiyon dolu bir çizgi roman uyarlamasıdır. Wesley Snipes'ı gezegeni korkunç bir vampir salgınından arındırmak için göreve çıkan melez paralı asker rolünde oynatır. David S. Goyer'in senaryosunu yazdığı Blade, vampir kültürünü modern toplumun bel altı dünyasına başarılı bir şekilde dahil ediyor.

Ayrıca, onları kana susamış bir grup alet gibi gösteren gotik bir raver eğilimi ile. Goyer daha sonra The Dark Knight Trilogy ve Man of Steel ile DC evreninde "cesur ve ayakları yere basan" bir iş kuralının yerleşmesine yardımcı olacaktı. Gerçekten de tek yapmak istediğiniz Blade'in herkesin canına okumasını beklemek.

Nosferatu (1922)

En iyi vampir filmleri listemizde, vampir filmlerinin şahı Nosferatu da var. F.W. Murnau vampirini romantikleştirmeye çalışmaz, aksine onu ilk vampir filmlerinden birinde ve bugün hala en iyisinde hastalıklı ve halsiz bir kabuk olarak tasvir eder. Max Schreck'in karakteri Kont Orlok, ölümün vücut bulmuş halidir.

Yapısal olarak bir leş yiyicinin yüzüne, sivri kulaklara ve buruna ve bir şeytanın uzun, soluk pençelerine sahipti. Pençeleri ve çökmüş duruşuyla Schreck'in her adımı sanki gölgesinde cehennemi taşıyor gibidir. Murnau, Schreck'i bir zamanlar insan olduğunu düşündürecek şekilde tasvir etmek için hiçbir girişimde bulunmaz.

Nadja (1994)

1990'lardaki Amerikan bağımsız fenomenleri dalgası, Michael Almereyda'nın büyüleyici erken dönem işlerini sık sık gölgede bırakıyor. Nadja, hem Drakula hem de Van Helsing efsanelerini anlatıyor; Drakula rolünde aklı karışmış bir Martin Donovan ve Van Helsing rolünde başıboş bir Peter Fonda var. Almereyda'nın bolca siyah-beyaz kullanması, Jared Harris'in canlandırdığı Nadja'nın karmaşık, yabancılaşmış erkek kardeşine ve Elina Lowensohn'un canlandırdığı Dracula'nın ailesinin kraliyet ailesinin güç mücadelelerine ciddi bir ağırlık kazandırıyor.

Nadja, Almereyda'nın bu tür varlıkların tarih boyunca biriktirdiği tarihsel bilgi, deneyim ve psikolojik travmaları istismar etmekten zevk almasına rağmen yine de ürkütücü. Benzer konulardaki diğer birçok film sadece heyecan verirken, Almereyda'nın filmi nadiren akılda kalacak şekilde akılda kalıyor.

Daughters of Darkness (1971)

En iyi vampir filmleri listemizin sonlarına yaklaşmaya başladık. 1970'lerde, birinci dünya sinemasında çıplaklığın ve cinsel eğilimin serbest bırakılması sayesinde vampir filmleri nihayet türün cinselliğini kucaklayabildi. Son birkaç on yılda çok sayıda vampir temalı seks filmi çekildi.

Belçika yapımı Daughters of Darkness bu filmler arasında en yaratıcı ve melankolik olanı. Bisikletli gizemli bir adam, çiçek yiyen bir "anne" ve lüks bir Transilvanya oteli mevcut. Kontes (Delphine Seyrig) ve asistanı (Andrea Rau) otelde, sağlıklı bir parlaklık için 800 bakirenin kanını akıtma uygulamasının cazibesini yitirmeye başladığından yakınıyor.

Interview With the Vampire (1994)

Anne Rice'ın çok satan romanından Neil Jordan tarafından uyarlanan bir film. Vampir kategorisine daha kasvetli ve melankolik bir giriş yapıyor. Brad Pitt, genç bir gazeteciye çağdaş San Francisco'daki hayatını, ölümünü ve ölümden sonraki yaşamını anlatan bir vampiri canlandırıyor. Film, sonsuza dek acı çekmeye mahkum edilen bireylerin duygularını inceliyor ve bir vampirin kaderine felsefi bir bakış atıyor.

Tom Cruise'un vampir Lestat'ı canlandırdığı, Kirsten Dunst'ın evlatlık çocuk rolüyle çığır açtığı ve Antonio Banderas, Stephen Rea ve Christian Slater'dan oluşan yardımcı oyuncu kadrosuyla yönetmen Neil Jordan, iyi oynanmış, müzikal açıdan güzel ve en iyi bildiği karanlık, çarpık fantezilerle dolu bir film yaratmış.

Vampire's Kiss (1988)

En iyi vampir filmleri listemizde, Vampire's Kiss olması şaşırttı mı? Nicolas Cage bir ara daha çok B-filmlerinde rol almaya başladı. Tabii ki de, sonra etrafında oluşan kült şaşırtıcı değil ve göz ardı edilmemeli. David Lynch'in Wild at Heart filmini izleyen herkes, Cage'in enerjisinin doğru şekilde kanalize edildiğinde ne kadar güçlü olduğuna tanık olabilir. Bu film de dahil olmak üzere, 1980'lerin sonlarındaki birçok başka performans, bu manyetik çekimin ne kadar yoğun bir şekilde sergilenebileceğine dair mükemmel örneklerdir.

Cage'in canlandırdığı mankafa, tuhaf bir buluşmanın ardından vampire dönüştüğüne inanmaya başlar. Sonra vampir ilmine duyduğu güven onu zihninin karanlık dehlizlerine sürükler. Cage, sağ olsun, deli karakterine her şeyini koyuyor. Tutkusu, 1980'lerin finansal düşüncesinin bu sinsi ve sinsice eğlenceli parodisini yönlendiriyor. Zekice ama zararsız bir tuhaflık olan bu film, başka bir aktör bu sıfatla ortaya çıkarsa kongrelerde fısıldanacak.

A Girl Walks Home Alone At Night (2014)

A Girl Walks Home Alone At Night, kitle fonlamasıyla başladı. Sonra, hızla son yılların en iyi bağımsız korku filmlerinden biri olarak ün kazandı. Aşkla yapılan bağımsız sinemanın parlak bir örneği. Bu çarpıcı Farsça Western-korku filmi, genç bir kadın vampir tarafından takip edilen çorak bir İran hayalet kasabasının hikayesini anlatıyor. Kadın, rahatsız bir gençle ilişki geliştirir ve onun hayatındaki bazı hataları düzeltmek için çalışır. Bu şık siyah-beyaz suç gerilimiyle yazar/yönetmen Ana Lily Amirpour kesinlikle çarpıcı bir çıkış yapıyor. Filmin başrolündeki kızı canlandıran Sheila Vand ile ortaklığını sürdürüyor.

Ganja & Hess (1973)

En iyi vampir filmleri listemizin son üyesine geldik. Bu listedeki hiçbir şey Bill Gunn'ın 1970'lerin zengin siyah Amerikalılar ortamında geçen, politik olarak öfkeli ve ırksal olarak bilinçli vampir hikayesine yaklaşamaz. Filmin büyük bir bölümü, zengin bir dul olan Ganja'nın saray gibi evinde geçiyor. Bu büyü hissi, filmin vampirlerin geçirdiği metamorfozun cazibesini ve hissini nasıl tasvir ettiğini gösteriyor.

Ganja'nın, yeteneklerini çok iyi kullanan vampir antropolog olan Hess ile olan ilişkisi kısa. Ama ırk ve tarihe getirdiği benzersiz bakış açısıyla büyüleyici. Burada, Ganja'nın kocası Gunn, Hess'i dönüştürmek ister. Bunun için eski bir Afrikalı kan emici kabile tarafından yapılmış bir Myrthian kılıcı kullanır. Bunun anlamı, halkının geçmişine dair akademik anlayışına rağmen, hançer ona isabet edene kadar tarih boyunca Afrikalıların başına gelenlerin tüm öfkesini deneyimlememiş olmasıdır.

En iyi vampir filmleri dışında ne önerirsiniz?

Ayrıca, En iyi vampir filmleri demişken, sitemizde birçok film hakkında yazı mevcut. Mesela, En iyi aksiyon filmleri yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Zira, bu listemizde, sizin için yaptığımız seçimleri listeledik ve anlattık. Ayrıca, Marvel izleme sırası yazımız da var. Bu sayede, Marvel filmlerine başlayacaksanız, nereden başlamanız gerektiğini görürsünüz.

Sonra, DC filmleri izleme sırası yazımız da sizleri bekliyor. Tıpkı Marvel listemizde olduğu gibi yaptık. Yani, hangi sırayla izlemeniz gerektiğini anlattık. Bir de, Star Wars izleme sırası yazımız var. Yine, hangi filmi, hangi sırada izlemeniz gerektiğini anlattık. Şimdi, listelerimizin ve filmlerin tadını çıkarmak size kalıyor.

En iyi vampir filmleri listesi ne işe yarar?

En iyi vampir filmleri listemiz sayesinde, tam olarak bu kategorideki filmleri keşfedebilirsiniz. Zira, 20 adet film önerisi verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir filmi  seçip bakabilirsiniz.

En iyi vampir filmleri listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız En iyi vampir filmleri listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi vampir filmleri listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok film tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, En iyi vampir filmleri dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Uygulamaları ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi vampir filmleri listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi vampir filmleri listemiz içerisinde, detaylıca anlattığımız bir sürü uygulamalar yer almakta.

En iyi vampir filmleri gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz yazılarımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, En iyi vampir filmleri listesi pek de şart sayılmazdı. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

En iyi vampir filmleri listesi nasıl ortaya çıktı?

İnternet üzerinde yer alan bilgileri temel aldık ve bu filmleri bir araya getirdik. Vampir konulu film izlemek isteyen okurlarımız için çok daha rahat seçim yapma şansı sunacağı fikri ile yola çıktık. Umarız ki, sizler için faydalı olmuştur.

En iyi vampir filmleri dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. En iyi vampir filmleri listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir film istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız filmi ve oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.