Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.04.2023

Nisan 2023 ayı için en iyi multiplayer PS5 oyunlar hangileri? Bu rehber yazımızda, bu soruya yanıt getirmek için buradayız. İnsanlar çok oyunculu oyunlar oynarken dünyanın her yerinden diğer insanlarla etkileşim kurma, planlama yapma ve rekabet etme şansına sahip olurlar. Oyuncuları rekabetçi, bağlantılı ve işbirlikçi olmaya teşvik eden öne çıkan oyunlar bu kılavuzda inceleniyor. Seçkimiz, yabancı gezegenleri keşfetmek için takım kurmaktan bire bir savaşa katılmaya kadar herkes için bir şeyler içeriyor.

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023)

Önce, sizi listemiz ile baş başa bırakalım:

  1. Fortnite
  2. Call of Duty: Warzone 2
  3. MultiVersus
  4. No Man’s Sky
  5. F1 2021
  6. Apex Legends
  7. Rocket League
  8. Overwatch 2
  9. Destiny 2
  10. FIFA 22

 

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) ve sebepleri

Az evvel listemizi sizlerle paylaştık. Ancak, bu oyunların neden bu listede olduğunu merak ediyor olmanız muhtemel. Bu sebeple, şimdi sizlere bu listemizi açıklayacağız.

Fortnite

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listemizin ilk oyunu Fortnite. Fortnite bu listede en üst sırada yer almalıdır. Bu, şimdiye kadar yapılmış en iyi battle royale oyunlarından biridir ve 2017'de piyasaya sürülmüştür, bu nedenle arkadaşlarınızla istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Bir Victory Royale elde etmeyi başarabilir ve ödül olarak sezonun planörünü alabilirsiniz ya da sadece denerken harika zaman geçirebilirsiniz. Fortnite PS5'te saniyede 60 kare hızında 4K olarak oynanabilir ve DualSense kontrolörleri deneyimi daha da geliştirir.

Call of Duty: Warzone 2

Bir önceki halinin üstüne daha fazla aksiyon ekleyerek geliştiren Warzone 2, FPS önderliğini sürdürüyor. En fazla üç arkadaşınızla birlikte Al Mazrah'a girebilirsiniz ve ayakta kalan son ekip olmak için düşmanlarla çatışmaya girebilirsiniz.

MultiVersus

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listemizde, bir dövüş oyunu da var. Fakat, kapılarını yakında kapatacak. Bu yüzden, şimdiden denemenizde fayda olacaktır. Bugs Bunny ve Superman kavga etse kimin kazanacağını hiç merak ettiniz mi? MultiVersus ile bunu kendiniz keşfedebilirsiniz, böylece artık merak etmenize gerek kalmaz. Temmuz 2022'de Warner Bros. tarafından yayınlandığında, oyun anında popüler oldu ve şu anda şimdiye kadar yapılmış en iyi dövüş oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Arkadaşınızla dövüşmek için MultiVersus sahnesinden daha iyi bir yer yoktur.

No Man’s Sky

Başlı başına bir başarı olan No Man's Sky, geçtiğimiz günlerde yeni nesil sistemlerin avantajlarından yararlanan bir PS5 güncellemesi yayınladı. 'The Next Generation' güncellemesi, bu hayatta kalma oyununun rastgele oluşturulan dünyalarını gelişmiş ses, 60FPS özellikleri ve dokunsal kontroller gibi iyileştirmelerle yeni seviyelere yükseltiyor.

Artık bu dünyaları ve muhteşem arazilerini çok oyunculu modda 32 oyuncuya kadar keşfedebilir ve savaşabilirsiniz. Ayrıca, oyunun PS4 sürümüne sahip olan mevcut kullanıcılar PS5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltme yapabilirler.

F1 2021

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listemizde, yarış oyunu da var. Bu oyun, motor sporlarının en ünlü rekabetinde yarışmak için direksiyonun arkasına geçtiğinizde bir hız değişikliği sunuyor. İki oyunculu bölünmüş ekran ile ünlü pistlere meydan okuyun veya puanlı yarışlar, ligler ve aylık etkinlikler gibi çok oyunculu seçenekler için çevrimiçi olun. Bu çevrimiçi lobilerin bazılarında, gezegendeki en iyi simülasyon yarışçılarından bazılarına karşı bile gelebilirsiniz.

Apex Legends

Apex Legends, battle royale alt türünün büyümesiyle birlikte ortaya çıktı. Oyuncular Titanfall evreninde savaşa girmek için her biri kendi özel yeteneklerine sahip efsanelerden oluşan bir listeden seçim yapıyor. Bu çevrimiçi oyunda, kazanmak için diğer tüm takımları yenmesi gereken bir takım oluşturmak için diğer oyuncularla takım kurarsınız. İşlerin biraz daha rekabetçi olmasını istiyorsanız Apex Legends seviyelerinde de ilerleyebilirsiniz.

Rocket League

Rocket League, kesinlikle En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listemizin önemli bir üyesi. Oyuncular çılgın, heyecan verici Rocket League evreninde akrobatik, şimşek hızındaki otomobillerle futbol oynamaya davet ediliyor. Sahada hız yapmak, çılgınca taklalar atmak ve gol atmak kaotik ama eğlenceli bir deneyim sunuyor. Çok oyunculu modlarda birlikte çalışarak 8 oyunculu çevrimiçi oyunlarda veya dört oyunculu bölünmüş ekran oyunlarında XP, ödüller ve şampiyon statüsü için yarışın. Aşırı rekabetçi kişiler için bir Rocket League dereceli modu bile mevcut. PS5'te 120 FPS desteği sağlayan son güncelleme sayesinde oyuncular artık oyunu en yüksek kalitede deneyimleyebilirler.

Overwatch 2

Overwatch 2'deki çok oyunculu seçenekler, Blizzard'ın popüler kahraman nişancı serisinin orijinal oyunundakilerden çok farklı olmasa da, oynanışı önemli ölçüde geliştiren birkaç küçük değişiklik var. Hem yeni hem de geri dönen çok sayıda kahraman sayesinde Lucio olarak düşmanlarınızı yuhalamaya ve Widowmaker ile kafa tokuşturmaya devam edebilirsiniz. Ek olarak, Overwatch 2 kademe listesinde tam bir yığın olarak ilerleyebilir ve oyunu kazanmaya çalışabilirsiniz.

Destiny 2

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listemizin sonlarına geliyoruz. Fakat, oyun önerilerimiz henüz bitmedi. Şimdi de, Destiny 2'den bahsetme zamanı. MMO oyunu Destiny 2'de bir Guardian olarak göreviniz, Karanlıkla savaşmak ve insanlığı kurtarmak için Işığı kullanmaktır. Geçmiş ve şimdiki genişlemeler paralı olsa da, oynaması ücretsizdir ve daha da önemlisi, PvE ve PvP dahil olmak üzere çeşitli çok oyunculu seçenekler sunar. Destiny 2, PS5 için optimize olsa da, tüm platformlarda var. Bu nedenle çok çeşitli insanlarla oynamanız mümkün. Çapraz kaydetme özelliği sayesinde diğer konsollarda veya bilgisayarda kaydettiğiniz ilerlemeyi kaybetmek zorunda değilsiniz.

FIFA 22

Saygıdeğer futbol simülasyonunun en yeni sürümünün adı FIFA 23. Özünde gerçekçilik olan bir spor oyunu arıyorsanız FIFA doğru seçimdir. FIFA oyunları çok uzun zamandır aynı temel konuya sahip, ancak grafikler ve oynanış şüphesiz gelişti. FIFA'daki en popüler oyun seçeneği Ultimate Team'dir ve FIFA 22'de arkadaşlara karşı oynamak çok daha geliştirilmiştir. Göz kamaştırıcı yeni nesil özelliklerle dolu harika bir oyun ve arkadaşlarınızla co-op veya çevrimiçi rekabet için harika.

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listesi ne işe yarar?

Bu listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyileri keşfetmeniz mümkün. Zira, 10 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız bu listeyi hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, En iyi PS5 multiplayer oyunlar dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) listesi neye göre oluştu?

Aslında, bu yazımız içerisinde daha önce de bahsettiğimiz bir sebebi var bunun. Şu ana kadar listelediğimiz oyunların çoğunluğu daha önce oynadığımız ve bitirdiğimiz oyunlar. Ancak elbette interneti de kendi avantajımıza kullandık. Sonuçta, bu oyunların hepsini oynamış ve tamamlamış olmamız mümkün değil. Seçtiğimiz oyunları da, güzelce bir kenara aldık. Başka listeleri de inceledik ve kendi zevklerimizi de bu sonuçlara ekleyerek, bu listeyi oluşturduk.

En iyi PS5 multiplayer oyunlar (Nisan 2023) dışında ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi PS5 multiplayer oyunlar yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Bu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.