Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.02.2023

Son raporlar, EA ekibinin oyuncuları üzecek şekilde yeni bir Titanfall oyununu rafa kaldırdığını iddia ediyor. Call of Duty Modern Warfare 2'nin piyasaya çıkmasının ardından, oyun üzerinde çalışan Vince Zampella ve Jason West, EA'den fon alan Respawn Entertainment'ı açmak için Activision ve Infinity Ward'ı bıraktı. Respawn birkaç yıl içinde Titanfall'u üretti ve bu oyun eleştirel bir hit oldu. Titanfall'dan kısa bir süre sonra piyasaya sürülen ve aynı derecede yüksek övgü alan Titanfall 2, piyasada optimumdan daha az performans gösterdi. Birçok kişi Titanfall 3'ün gelmesini diledi ancak stüdyo IP'yi Apex Legends'a dönüştürmeye devam ettiğinden beri bu gerçekleşmedi.

EA yeni Titanfall oyununu neden iptal eder?

Titanfall hayranları kendilerini efsane derecede kötü haberlere hazırlamalı. Bloomberg, EA'nın yeni bir Titanfall oyununu hurdaya çıkardığını söyledi. Oyun hakkında çok az şey biliyoruz. Ancak Titanfall Legends takma adı altında olduğunu ve Titanfall ve Apex Legends evreninde geçen tek oyunculu bir oyun olması planı ile ilgili iddialar var. Bunun Titanfall 3 mü yoksa bir spin-off mu olacağı konusunda belirsizlik devam ediyor, ancak kısa süre içinde yeni bir bilgi ortaya çıkıp çıkmayacağını bekleyip göreceğiz. Her halükarda, şu anda gerçekleşmiyor. EA yeni projeyi durdurdu ve oyun üzerinde çalışan yaklaşık 50 kişilik ekibe şirkette kendilerine bir yer bulmaya çalışacağını ya da bu yapılamazsa kıdem tazminatı sağlayacağını bildirdi. Bu iptal, Star Wars Jedi: Survivor'ın ertelenmesi ve Apex Legends Mobile'ın kapatılmasıyla birlikte geldi.

Titanfall 3 hiç olacak mı? Eğer olacaksa, muhtemelen gelecekte olacaktır. Oyunların yaratılması giderek zorlaşıyor, bu da seri için büyük bir gerileme. Apex Legends'ın popülerliği ve yeni bir Titanfall oyunu için devam eden talep göz önüne alındığında, bu IP'ye herhangi bir şekilde zarar verecek gibi görünmüyor. Ancak muhtemelen daha sabırlı olmamız gerektiği anlamına geliyor. EA ekibinin yeni Titanfall oyununu iptal etmesi dışında da tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. EA ekibinin yeni Titanfall oyununu iptal etmesi yazımız bitmeden önce 2 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.