EA tarafından yapılan açıklamalara göre Star Wars Battlefront III hiç çıkmayabilir

EA tarafından yapılan açıklamalara göre Star Wars Battlefront III hiç çıkmayabilir

Ayrıca, Titanfall serisinin geliştiricileri tarafından hazırlanan Star Wars oyunu hakkında da yeni detaylar var.

Ortalama bir video oyunu olmayı başaran Star Wars Battlefront, 2017 senesi içerisinde karşımıza ikinci oyunu ile çıkmıştı ve EA adeta tüm işi batırmıştı. Çünkü bu serinin ikinci oyunu, temelde başarılı olsa da, ganimet kutuları ve mikro ödemeler yüzünden berbat bir noktaya gelmişti. Oyundaki temel içeriklerin tümüne sahip olabilmek için ya binlerce dolar ödememiz gerekiyordu, ya da oyuna binlerce saatimizi vermemiz gerekiyordu. Tabii durum böyle kötü olunca, Star Wars Battlefront II oyunu beklentilerin altında kalmıştı satış olacak. Şimdi ise EA tarafından yapılan açıklamalara göre serinin üçüncü oyunu olan Star Wars Battlefront III, veya SEO amacı ile Star Wars Battlefront 3, hiçbir zaman çıkmayabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA tarafından yapılan açıklamalara göre Star Wars Battlefront 3 hiç çıkmayabilir

EA cephesinde Battlefield ve Star Wars Battlefront oyunları 2 senede 1 kez piyasaya çıkıyor. Böylece hem bir video oyunu 2 sene boyunca geliştirilebiliyor, hem de senelerde boşluklar kalmıyor. Çünkü zincir şu şekilde işliyor, bir sene Battlefield oyunu çıkıyor, sonraki sene Star Wars Battlefront oyunu çıkıyor, ondan sonraki sene yeni Battlefield çıkıyor, ondan sonraki sene de yeni Star Wars Battlefront çıkıyor. Bu durumda, 2018 senesinde yeni bir Battlefield çıkacak. Bunu hepimiz biliyoruz. 2019 senesinde de Star Wars Battlefront III oyununun piyasaya sürülmesi gerekiyor. Fakat EA patronunun dediğine göre şirketin şu anda Star Wars Battlefront 3 oyunu için herhangi bir planı bulunmuyor.

Bu da demek oluyor ki, 2019 senesi EA adına biraz boş geçebilir. En azından 2019 senesinin son çeyreği boş geçebilir çünkü EA, 2019 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya Anthem oyununu sürecek. Belki de Anthem yüzünden böyle bir karar alınmıştır, bilemiyoruz. Tabii bu durum demek değil ki, EA ekibi Star Wars lisansını komple çöpe atıyor. Hayır, çünkü Titanfall serisinin geliştirici ekibi de şu an bir Star Wars oyunu geliştiriyor ve EA cephesinden gelen açıklamalara göre bu oyun en geç Mart 2020 tarihinde piyasada olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın