Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Star Wars Battlefront II oyununa mikro ödeme sistemi geri dönüyor

Star Wars Battlefront II oyununa mikro ödeme sistemi geri dönüyor

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu oyunun satışları, beklentinin sadece 1 milyon adet kadar altında kaldı.

2017 senesinin sonlarına doğru bolca konuşur olduğumuz EA ve Star Wars Battlefront II, mikro ödemeler ve ganimet kutuları ile birlikte gündemde idi. EA, DICE ve Disney, bu konuda önemli bir adım atarak, Star Wars Battlefront 2 içerisinden tüm mikro ödemeleri kaldırmıştı ve oyundaki ilerlemeyi daha kolay bir hale getirmişti. Çünkü oyunun orijinal halinde, temel içeriklerin tümünü açmak 1000 Dolar veya 1000 saatinizi alıyordu. Oyundan dediğimiz gibi mikro ödemeler kaldırıldı ve ilerleme kolaylaştırıldı ama o mikro ödemelerin sonsuza kadar kalkmadığını hepimiz biliyorduk. Bugün ise EA yaptığı yeni bir açıklamada mikro ödemelerin geri geleceğini belirtti.

Star Wars Battlefront 2 oyununa mikro ödeme sistemi geri dönüyor

The Wall Street Journal ekibine konuşan EA patronu, önümüzdeki aylar içerisinde, muhtemelen Mart 2018 içerisinde, mikro ödeme sisteminin Star Wars Battlefront II içerisine tekrar ekleneceğini belirtti. Mikro ödeme sisteminin detaylarından bahsetmeyen EA patronu, oyunun satış rakamları hakkında da konuştu. The Wall Street Journal cephesine verilen bilgilere göre bu oyun için düşünülen satış rakamı 10 milyon idi ama oyun 3 ay içerisinde 9 milyon satarak, beklentilerin altında kaldı. Tabii 3 ay içerisinde 9 milyon satmak, yine de oldukça büyük bir başarı ve beklentileri de 1 milyon ile kaçırmak çok büyük bir kayıp değil.

Tüm bunlar demek oluyor ki, aslında oyuncuların Star Wars Battlefront 2 ile başlayan mikro ödemelere ve ganimet kutularına karşı aldığı tavır, pek de işe yaramamış. Her ne kadar burada 10 kişi mikro ödemelere karşı çıksa da, 100 kişi mikro ödemeleri kullanarak veya direkt mikro ödeme temelli video oyunlarını satın alarak EA gibi şirketleri çok iyi bir şekilde destekliyor. Durum böyleyken, geleceğin pek de parlak olduğunu düşünmüyoruz. En azından video oyunu sektörü için.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın