Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.03.2023

Elektronik eğlence fuarı olarak anılan E3, bir zamanlar video oyun endüstrisine hükmediyordu. Geliştiricilerin yeni oyunları ve hatta sistemleri burada tanıtması nedeniyle, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların beklediği bir etkinlikti. Ancak son haberlere göre, en iyi geliştiricilerin çoğu geri çekildi ve E3 2023 iptal oldu.

E3 2023 etkinliği neden iptal oldu?

E3'ün, etkinlik için ihtiyaç duyulan "sürekli coşkuyu toplayamadığı" için iptal edildiği ancak bu öğleden sonra çalışanlara açıklandı. Bunun gelecek etkinlikleri nasıl etkileyeceği hakkında hiçbir şey söylenmedi; sadece E3 2023'ün yeterince ilgi görmediği belirtildi. Bunun hayranlardan mı yoksa geliştiricilerden mi geldiği belli değildi. Ancak E3 bilgiyi doğrulamak için hızlı bir şekilde tweet attı.

Geçmişte E3'ü böylesine heyecan verici bir şov haline getiren büyük geliştiricilerin birçoğu geri çekildiğinden, E3'ün devam edip edemeyeceği konusunda çok fazla belirsizlik vardı. Son olarak Ubisoft üç gün önce artık fuara katılmayacağını açıkladı. E-postanın üyelere gönderilmesi ve hemen ardından IGN'e sızdırılması, fuarın bu yılki ölüm çanı olmuş gibi görünüyor. Eğer E3 bu nedenle gerçekten sona ererse, oyun kültüründe bir dönemin sonu gelmiş olacak. E3 2023 etkinliğinin iptal olması bir yana, sitemizde birçok farklı yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. E3 2023 etkinliğinin iptal olması yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.