Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.12.2022

Konami'nin yaklaşan Silent Hill oyunlarından biri bu hafta PS5 puanı aldı. Ancak Konami'nin son zamanlarda bahsettiği diğer bazı Silent Hill projelerinin aksine, bu oyun henüz duyurulmadı bile. Kendisi, Silent Hill The Short Message adını taşıyor. Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi'nden gelen yeni derecelendirme, PS5 için piyasaya sürüleceği ve Konami tarafından yayınlanacağı gerçeği dışında proje hakkında çok fazla ek bilgi sağlamadığından, yayıncının resmi açıklama sırasında oyun hakkında daha fazla bilgi paylaşmasını beklememiz gerekecek.

Silent Hill The Short Message PS5 platformu için değerlendirildi

Oyunun adıyla ilgili bir arama yaparak, söz konusu derecelendirmeyi buradan kontrol edebilirsiniz. Oyun şiddet, korku ve bazı saldırgan diller içeriyor. Ancak bir parçası olduğu seri göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Oyunun hem çıkış tarihi hem de daha kapsamlı bir özeti bulunmuyor.

Oyun Tayvan'dan önce Eylül ayında Kore'de de bir derecelendirme almıştı. Bundan önce, içeriden gelen çeşitli sızıntılar Konami'nin oyuncuların SMS mesajları alacağı bir Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığını belirtmişti. Konami henüz bir açıklama yapmamış tabii ki. Fakat yine de bu iki oyunun aynı olduğuna inanılıyor.

Silent Hill'in sahibi olan Konami, kısa süre önce sadece bir değil, birden fazla Silent Hill projesinin varlığını ortaya çıkardı. Konami, Silent Hill 2'nin yeniden yapımının yanı sıra Silent Hill adlı iki yeni projeyi de açıkladı: Townfall ve Silent Hill F adlı iki yeni projeyi, hayranların Konami'den bu IP ile bir şeyler yapmasını istediği uzun süreli Silent Hill materyali eksikliğinin ardından açıkladı. Tüm bunlara ek olarak, Return to Silent Hill adlı bir film de yapım aşamasında.

Ayrıca, 2022 yılının en iyi 20 oyunu rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, 2022 yılının en iyi oyunlarını sizler için seçtik. Ayrıca, öneri isterseniz de En iyi oyunlar yazımız sizleri bekliyor olacak. Bu yazımızda da, birçok başlıkta oyunlar seçtik ve sizler için listeledik. Bu sayede, dilediğiniz kategoride oyunu rahatça bulabilirsiniz. Bir de, sizlere Elden Ring Türkçe yama rehber yazımızı sunalım. Yılın oyununa başlamak isteyen oyuncular için mis gibi bir rehber.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.