Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.03.2023

Team Meat bu hafta Meat Boy evrenini merkez alan yeni bir oyun olan Dr. Fetus' Mean Meat Machine duyurusu yaptı. Bir dört eşli bulmaca oyunu olsa da, teknik olarak Super Meat Boy gibi Meat Boy oyunlarının bir yan ürünüdür, ancak bir yan ürün olarak çok farklı bir yapıya sahiptir. Oyunun bu yıl bir noktada PlayStation 4 ve PlayStation 5'e geleceği açıklandı. Oyunla ilgili ilk gerçek bilgiler bu hafta deneyimin daha fazlasını gösteren bir fragmanla birlikte verildi.

Dr. Fetus' Mean Meat Machine geliyor

Oyunun adı Dr. Fetus' Mean Meat Machine olsa da, Meat Boy serisinin ve Super Meat Boy'un ortak yaratıcıları Tommy Refenes ve Edmund McMillen'in diğer oyunlarının hayranları bu takma ada aşina olacaktır. Refenes, oyunu tanıtan PlayStation Blog gönderisinde oyunun Meat Boy evrenine nasıl bağlandığının altını çizdi ve oyuncuları nelerin beklediğine dair bir önizleme sundu.

Refenes, "Meat Boy'un (şimdilik) yeterince oyunu var. Şimdi Dr. Fetus'un bir yıldız olma zamanı geldi. Dr. Fetus' Mean Meat Machine, Super Meat Boy Forever'daki olaylardan hemen sonra (tam olarak finalden sonra, post credits sahnesinden önce) geçiyor. Dr. Fetus Meat Boy'un klonlarını yapmak istiyor ve saf, mükemmel, öldürülebilir Meat Boy'lar elde etmek için gen havuzundaki tüm berbat klonları ayıklaması gerekiyor." dedi.

Refenes, birçok Meat Boy hayranının muhtemelen böyle bir oyun beklemediğini kabul etti. Ancak Team Meat'in "Super Meat Boy'un sert etli DNA'sını dört eşli bir bulmacaya enjekte etmeyi" amaçladığını da belirtti. Refenes, bir bulmaca oyunu olmasına rağmen yine de oldukça zor olacağını ve oyuncuların becerilerini geliştirirken çok fazla can kaybedeceklerini iddia etti.

Refenes, "Oyun, parmak reflekslerinizle birlikte bulmaca zekanızı da test edecek tehlikeler ve tuzaklarla dolu 100'den fazla el yapımı seviyeye sahip" dedi. "Bu Meat Boy Evreninde geçen bir oyun, bu yüzden tekrar tekrar ölmeyi bekleyin. Sonunda yeterince öldüğünüzde becerileriniz ikinci doğanız olacak. Sonra tek, basit bir nefes almaktan daha fazla çaba harcamadan seviyeleri geçeceksiniz. Kendinizi başarılı hissedeceksiniz." dedi. Dr. Fetus' Mean Meat Machine'in kesin bir çıkış tarihi yok, ancak bu yıl PlayStation sistemlerine gelecek. Dr. Fetus' Mean Meat Machine duyurusu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Dr. Fetus' Mean Meat Machine duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.