Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.12.2022

Blizzard daha önce çıkan Diablo 4 çıkış tarihi sızıntılarını doğruladı. Evet, 6 Haziran'da PC için yeni bir Diablo oyunu yayınlanacak. Yani, Diablo 4 çıkış tarihi, 6 Haziran 2023. Ayrıca, bu duyuruyu anmak için ekip aşağıda bulabileceğiniz yeni bir video yayımladı. Dilerseniz, şimdi sizleri bu video ile baş başa bırakalım. Sonra da, oyunla ilgili detaylara geçeriz.

Diablo 4 çıkış tarihi 6 Haziran 2023

Diablo IV çevrimdışı modu olmayan, her zaman çevrimiçi bir oyun olacak. Blizzard'ın mod yapımcılarının resmi olmayan bir çevrimdışı modu etkinleştirmesine izin verip vermeyeceğinden de emin değiliz. Kozmetik mikro ödemeler de oyunda mevcut olacak. Zira, Joe Shely, Diablo 4'ün baş tasarımcısı, "Diablo 4 temel oyun olarak gelecek ve dediğim gibi genişleme paketleri olacak. Ayrıca oyundaki kozmetikleri de satın alabileceğiz." dedi.

Buna ek olarak, Blizzard çapraz platform oynanış imkanı getirme planına sahip. Oyunun önemli isimlerinden Allen Adham, "Çapraz oyun konusunda çok heyecanlıyız. İlk taraflarla üzerinde çalışmamız gereken teknik detaylar ve ayrıntılar var, ancak çapraz oynamaya ulaşmak hedefimiz." dedi.

Diablo 4 yeni bir motor, uzaklaştırma özelliği ve daha iyi animasyonlar içerecek. Zira, sanat yönetmeni John Mueller, "Cataclysm'i kullandığınızda, dünyada ne olursa olsun yağmur ve fırtınaları da beraberinde getiriyor. Yeteneklere bağlı olarak hava durumunu dinamik olarak değiştirebilme yeteneğine sahip olmak eğlenceli çünkü bununla yapabileceğimiz pek çok şey var." şeklinde açıklama yapmıştı.

Ayrıca, "Çok fazla animasyon teknolojisi ekledik. Animasyonu harmanlamak, durma animasyonlarına sahip olmak ve farklı animasyonlara sahip olmak, hareketi Diablo 3'ten çok farklı hissettiriyor. Tüm bunlar çözünürlüğü artırıyor. Ve aksiyonda hareketi daha akıcı hale getiriyor. Karakter dönüşleri gibi şeyler hiç olmadığı kadar iyi." şeklinde de açıklamalar geldi.

Diablo 4 nedir?

Diablo IV, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan yaklaşan bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyun 1 Kasım 2019'da BlizzCon 2019'da göründü. Dahası, 6 Haziran 2023'te piyasaya çıkması planlanıyor. Rastgele oluşan zindanlar ve ganimet odaklı karakter oluşturma geri geliyor. Ancak açık bir ortam ve oyuncuya karşı oyuncu (PVP) etkileşimleri gibi özellikler de dahil olacak. Açık beş sınıf olacak: Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue ve Necromancer. Bunların hepsi seriye giriş yaptı. Bir zamanlar terk edilmiş olan Lilith ortalığı kasıp kavurmak için geri dönüyor. Ayrıca, oyuncular avatarlarını Sanctuary topraklarındaki görevler ve savaşlar aracılığıyla yönlendiriyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.