Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 15.03.2021

Şubat 2019 tarihinde, tüm dünyaya açık şekilde çıkışını yapan Devotion için dijital satın alma seçeneği, sonunda kullanıcılara sunuldu. Tayvanlı bir ekibin yaptığı korku oyunu, çıkış yaptığı zamanda bolca tartışmaya sebep olmuştu. Oyun içerisinde Çin Halk Cumhuriyeti devlet başkanı Xi Jinping’in tartışmalı şekilde resmedilmesi, oyunun az daha sonunu getiriyordu. Sırf bu sebepten dolayı, oyun dijital olarak satış yapamadı. Sadece, çok çok az sayıda fiziksel kopyası Tayvan dışında satışa sunuldu.

Devotion için dijital satın alma yöntemi Red Candle Games sayesinde artık aktif

Oyun, geçtiğimiz sene GOG üzerinden satışa çıkacaktı. Ancak, firma yaptığı açıklamada oyunculardan çok fazla mesaj aldıklarını ve bu yüzden oyunu satma kararlarından vazgeçtiklerini duyurmuştu. Tüm bunlara rağmen dağıtıcı firma Red Candle Games, oyunun peşini bırakmadı ve sonunda mutlu sona ulaştı. Red Candle Games, kendi açtıkları çevrim içi mağaza üzerinde Devotion’u satışa koydu. Oyunu almak isterseniz, buraya tıklayarak oyunun satıldığı siteye ulaşabilirsiniz.

Tabii, gelelim şimdi herkesin merak ettiği kısma. Oyun, 17 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. Bizim paramıza çevrildiğinde, çıkacak miktarı verip vermemek, tamamen sizlerin tercihine kalmış. Bir de oyunun müziklerinin dahil olduğu versiyon mevcut. Bu versiyon da 20 dolar fiyat etiketiyle vitrindeki yerini aldı. Günümüz kuruyla yaklaşık 130 TL eden oyuna, Amerika Birleşik Devletleri dışında ulaşmak bir tık zor. Çünkü, Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan kullanıcılar, oyunun satıldığı siteye erişmekte güçlük çekiyor. Yine de siteye ulaşıp, oyunu satın alan oyuncular mevcut.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.