Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 15.03.2021

Bethesda Game Studios’un önemli isimlerinden Ashley Cheng, Starfield ve The Elder Scrolls VI’nın geliştirme süreci hakkında yeni bir açıklama yaptı. Oyunlar hakkında hala pek bir şey bilmiyoruz. Ancak, her iki oyunun da Bethesda’nın bizleri alıştırdığı açık dünya, rol yapma oyunları şemsiyesi altına gireceklerini biliyoruz. Bethesda ve Microsoft’un yaptığı ortak etkinlik sırasında Ashley Cheng, Starfield’ı yapan ekibin daha önce yıllarca The Elder Scrolls ve Fallout serilerinde birlikte görev yaptıklarını söyledi.

Bethesda’dan Starfield ile ilgili yeni bir açıklama geldi

Ahley Cheng, “Bugün, Starfield üzerinde çalışan ekip, birkaç açık dünya rol yapma oyununda birlikte çalıştı. Bu paylaşılan deneyim ve oluşan kimya bir gecede gerçekleşmiyor. Uzun zaman alıyor ve çok zorlu bir iş.” dedi. Ashley Cheng, The Elder Scrolls VI’dan ismen bahsetmedi. Ancak, kendisi Bethesda Game Studios’un yaklaşan oyunlarından bahsettiğinde, oyunun logosu ekrana yansıdı. Açıklamalarına devam eden Ashley Cheng, “Yeni nesil oyunlarımız üzerinde çalışırken, burada, Xbox’ta olmaktan daha iyi bir yer düşünemiyorum. Fikir ne kadar çılgınca olursa olsun, Xbox ekibi her zaman yeni fikirleri denemek istiyor.” dedi.

Starfield ve The Elder Scrolls VI için çıkış tarihleri ​​henüz açıklanmadı. Ancak, mevcut programa göre önce Starfield ve ardından The Elder Scrolls VI gelecek. Şu an için muhtemelen, iki oyun da yeni nesil konsollara ve yeni PC sistemlerine optimize ediliyor. Etkinliğin ilerleyen kısımlarında Ashley Cheng, Microsoft ve Xbox’a iyi bir partner oldukları için teşekkürlerini sundu. Daha sonra da Xbox’un önemli isimlerinden Phil Spencer, önümüzdeki Bethesda oyunlarının Xbox Game Pass servisine özel olacağını söyledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.