Devil May Cry 5, 60 FPS akıcılığını destekleyebilecek

Devil May Cry 5, 60 FPS akıcılığını destekleyebilecek

Bu denli bir aksiyon oyunun 60 FPS olması görsel bir şölen yaratacak.

Devil May Cry 5, 2019 senesi adına en çok beklenen oyunlardan biri. E3 2018’de yayınlanan tanıtım videolarından Devil May Cry 4’da olduğu gibi, Nero’nun oyunun ana kahramanı ve merkezi olduğu anlaşılıyor. Oysa çoğu oyuncu Devil May Cry 5’ı iyi bir deneyimin doruklarına ulaşmak için Dante olarak oynamayı umuyor. Capcom’un açıklamalarına bakılırsa Devil May Cry 5, 60 FPS hızında çalışacağı doğrulandı. Ayrıca oyun ile alakalı bir çok detay da gün yüzüne çıkmış oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Devil May Cry 5, 60 FPS akıcılığını destekleyebilecek

Devil May Cry 5, 60 FPS akıcılığını destekleyebilecek

Hack n Slash türünün en başarılı isimlerinden biri olan Devil May Cry, beşinci oyununun 60 FPS akıcılığında oynanabilir olacak. Ama işin kötü tarafı bunun hangi platform için olduğu belli değil. Bildiğimiz kadarıyla Devil May Cry 5; PC, PS4 ve Xbox One sürümlerine sahip olacak. Durum bu şekildeyse PC sürümünde 60 FPS akıcılığı olmazsa olmazdı. Çünkü PC’ler konsollara nazaran daha güçlü cihazlar ve bu tip performans geliştirmelerini layıkıyla yerine getirebiliyorlar. Umarız ki sadece PC’ye değil çıkış yaptığı her platformda bu akıcılık sağlanır.

  • Devil May Cry 5’ın ana hedeflerinden biri de foto gerçekçilik. Bu sebepten ötürü performans iyileştirme ve geliştirmeleri üzerinde baya çalışıyorlar.
  • Konu grafiklere gelince, Capcom, 3D tarama teknolojisiyle sadece insan modellerini değil, aynı zamanda kıyafet modellerini de tarayacak.
  • Önceki oyunlarda animasyon iptali büyük bir sıkıntıydı. Geliştirici ekip bu animasyon iptalini çözmenin yollarını arıyor.
  • Örneğin, karakterinizin arkaya dönmesiyle aldığı ivmeyle, animasyon iptaliyle birleştiği zaman teknik sıkıntılara yol açıyordu.
  • Ekip, daha foto gerçekçi bir görünüm verirken animasyon iptali sorunun çözümü adına yol bulmakta zorlandı.
  • Capcom, Nero’nun bedenen ve zihnen oyunun içinde olmasını istedi. Bu yüzden Devil May Cry’4’dan sonra bir kaç yıl çalışmalarda bulundular.
  • Nico ve dövmeleriyle olan ilişki bir henüz belli değil.
  • Capcom, yeni bilgileri paylaşmayı ve Devil May Cry 5’in Gamescom 2018’de oynanabilir olmasını hedefliyor.
  • Arka plan müziği, yaptığınız kombo adı verilen vuruş zincirlemelerine göre değişkenlik gösterecek. Bu da, harika bir şey yapmazsanız, A melodisini tekrar tekrar duymanız anlamına geliyor.
  • Capcom’un amacı, Devil May Cry 5’la birlikte aksiyon oyunlarının zirvesini yapmak.


Devil May Cry 5
Devil May Cry 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.