Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 02.09.2021

Sorunlu çıkan Cyberpunk 2077 için işler yolunda gitmiyor. CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil konsol sürümlerinin bu yıl planlandığı gibi çıkacağını garanti edemedi. Ancak hala 2021’in sonlarında bir sürümü hedefliyor. CD Project Red, “geçen yıl yaptığımız hatalarsan ders çıkardık.” şeklinde durumu açıkladı.

Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Michał Nowakowski, PS5 ve Xbox Series X|S sürümlerinin henüz kaçırmış olmasının bir nedeni olarak geçen yıl “aldığımız dersler” şeklinde işaret etti. CD Projekt, 2021’in büyük bir kısmını Cyberpunk 2077’yi yamalayarak geçirdi. Böyle de devam edecek gibi gözüküyor. Nowakowski, Çarşamba günü, CD Projekt’in yeni nesil oyun için çıkış programını planlarken bunu dikkate aldığını öne sürdü. Yani hatalarını tekrarlamak istemiyorlar. Zamanı geldiğinde göreceğiz.

“Geçen yıl yaptığımız hatalarsan ders çıkardık.”

“Hedef, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümünü bu yılın sonlarında piyasaya sürmek” dedi. “Bununla birlikte geçtiğimiz yıldan aldığımız dersleri göz önünde bulunduracağız. Ek olarak bu projenin hala geliştirme aşamasında olduğunu göz önünde bulundurarak, üretim programının değişmeyeceğini tam olarak söyleyemeyiz.” Yönetici daha sonra The Witcher 3’ün bu yıl içinde çıkacak olan kendi yeni nesil konsol portuna dikkat çekti. Şirketin bu konuda da garanti veremeyeceğini söyledi.

“Cyberpunk 2077’de olduğu gibi, hedefimiz bu oyunu hala 2021’in sonlarında piyasaya sürmek. Ancak benzer şekilde geliştirme süreci devam ediyor ve çıkış takviminin değişmeyeceğinden kesinlikle emin olamayız. Fakat şimdilik, 2021’in sonlarını kesinlikle her iki oyunla da hedefliyoruz. Şu anda daha spesifik olmak istemiyorum.”

“Tatmin edici bir seviyeye ulaştığını söylemek istiyoruz.”

CD Projekt Perşembe günü, şirketin üçte birinden fazlasının Cyberpunk 2077’nin yeni nesil versiyonu ve orijinal oyun için destek üzerinde çalıştığını doğruladı. Kalan geliştirme ekibi, oyunun ilk genişlemesi olan Gwent ve diğer duyurulmamış projeleri içeriyor. Ortak CEO Adam Kiciński, “Yeni nesil sürüm, Cyberpunk evrenindeki maceramızda önemli bir adım” dedi. “Bu IP’nin uzun vadeli potansiyeline kuvvetle inanıyoruz. Bu yüzden şu anda oyunun ilk genişletmesi üzerinde çalışıyoruz, ancak şu anda bunun hakkında daha fazla bir şey söyleyemem.”

Son olarak,Haziran ayında CD Projekt, Cyberpunk 2077 performansının, oyunu çok eleştirilen lansman durumundan geliştirmek için tasarlanan altı aylık yamaları takiben “tatmin edici” bir seviyeye ulaştığına inandığını söyledi. Şuan CD Projekt sıkıntılı bir durumda gibi gözüküyor. Birden fazla oyunun gelişimi ve yeni nesil konsollara portlanması zorluyor gibi gözüküyor. Umarım bu işleri de ellerinde patlatmazlar.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.