Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 23.08.2021

Geçen hafta Cyberpunk için gelen en büyük güncellemenin ve ilk bedava DLC’nin ardından şuan Cyberpunk 2077 için multiplayer dedikoduları artıyor. Geleceğini zaten biliyoruz ancak oyunun çıkış sürecinin çok kötü olması ve hala bu durumu tamamen düzeltememeleri bu durumu biraz erteliyor. 1.3 yamasının içindeki data bilgileri, şirketin yeni planının bir kısmının gelecekteki güncellemeler yoluyla Cyberpunk’a çok oyunculu özellikler eklemek olduğunu öne sürüyor olabilir. Oyunun incelemesine buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

CD Projekt Red, oyunun en son yamasının bir data göre Cyberpunk 2077 çok oyunculu özelliklerini ve en az iki oyun genişletmesini yayınlamayı planlıyor. İçerik yaratıcısı Tyler McVicker tarafından güncellemenin oyun dosyalarının analizine göre, 1.3 güncellemesi Cyberpunk ve motorunda kapsamlı değişiklikler yaptı. En önemlisi, oyunun yürütülebilir dosyasının bir data, çok oyunculu ve genişletmelere yönelik yeni referanslar ortaya çıkardı. İddiaya göre Cyberpunk 2077’nin dosyalarında en az iki genişletme paketi listeleniyor ve “çok oyunculu spor salonları” listelenmiş gözüküyor. Ayrıca bir Cyberpunk çevrimiçi oyununun orijinal planlarına işaret edebilecek “eski” çok oyunculu modlara da atıfta bulunuluyor.

Cyberpunk 2077 için Multiplayer seçeneği tekrar değerlendirildi.

Konuyla alakalı Mart ayında yayınlanan geniş kapsamlı bir CD Projekt strateji güncellemesinin parçası olarak, başkan ve ortak CEO Adam Kiciński, şirketin bağımsız bir Cyberpunk çevrimiçi oyunu için planlarını “yeniden değerlendirdiğini” duyurdu. Ek olarak CD Projekt ilk olarak Ocak 2020’de Cyberpunk çok oyunculu projesinin bir Cyberpunk 2077 eklentisi yerine kendi “AAA” sürümü olacağını önerdi ve geçen Kasım ayında Kiciński bunu “ayrı bir özel yapım, büyük bir yapım” olarak nitelendirerek şunları ekledi: “Bunu bağımsız bir ürün olarak düşünüyoruz. Daha önce bir sonraki AAA oyunumuzun çok oyunculu bir Cyberpunk oyunu olacağını ima etmiştik, ancak şimdi bunu yeniden gözden geçirmeye karar verdik.”

Başlangıçta planlanan Cyberpunk 2077 çok oyunculu modlarının ilk ayrıntıları, görünüşe göre Ocak ayında veri madencileri tarafından ortaya çıkarıldı. Oyunun yürütülebilir dosyasında “Heists” ve “Deathmatch” çok oyunculu modlarına referanslar görüldü. Heists ile ilgili kod, oyuncuların ortak görev tabanlı bir oyun modunda çeşitli karakter sınıflarından seçim yapabileceklerini ortaya çıkardı. Heists denince aklımıza gelen ilk şey GTA 5 Online. Onun tarzında olur mu bilemiyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.