Eski Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun hikayesinin değiştirildiğini söyledi

Eski Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun hikayesinin değiştirildiğini söyledi

Oyunun eski tasarımı, hikaye yazarları tarafından nefret edilerek karşılandı.

The Witcher 3: Wild Hunt oyununun başarısının en büyük sırrı neydi, diye sorulacak olsa, pek çok kişi tarafından hikayesiydi denecektir. Hikaye detayı ve etkileyiciliği bakımından oyunun, yalnızca ana görevleri değil, yan görevleri de çoğu oyundan üstündü. CD Projekt Red tarafından geliştirilen yeni oyunun da en az The Witcher 3: Wild Hunt kadar başarılı hikayeler sunması beklenecektir. Bambaşka bir temayı işleyen yeni oyun Cyberpunk 2077, eski geliştiricisinin verdiği bilgilere göre de geliştirici firmanın, ana hikaye tasarımı yüzünden geçmişte bir hayli başı ağrıdı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eski Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun hikayesinin değiştirildiğini söyledi

28 Şubat 2018 tarihinde Londra’daki J.P Morgan Ceemea konferansı sırasında, analistleri ve bazı yönetim temsilcilerinin yer aldığı bir grup tartışması gerçekleştirildi. Konu Cyberpunk 2077 oyununa geldiğinde, ismi bilinmeyen bir kişinin iddiaları gündeme geldi. Bu iddialara göre bahsi geçen oyun, orijinal hikayesiyle ilgili bazı sorunlar yaşamaktaydı. Yaşanan sorunlar yüzünden, oyunun hikayesinin muhakkak elden geçirilmesi gerekiyordu. Bu isimsiz kişinin iddiaları, bir başka kişinin iddiaları ile örtüştü.

Eski CD Projekt Red geliştiricilerinden Ryan Pergent de, aynı fikirleri savundu ve konuyla ilgili bazı ilginç detaylar verdi. Ekibe sonradan katıldığında bu tip sorunların yaşandığını belirten Ryan Pergent, tasarımı baştan yazdığını ve yazarlar tarafından tasarımın son halinin onaylandığını açıkladı. Ayrıca Ryan Pergent, yaptığı değişiklik öncesinde hikaye yazarlarının, oyunun tasarımından nefret ettiğini sözlerine ekledi. Bu sözlerin ardından meraklı dinleyicilerden birisi, oyunun eski geliştiricisine, tasarımın yazarlar tarafından nefret edilerek karşılanmasının, ne demek olduğunu sordu.

Ryan Pergent ise bu soruyu üstü kapalı bir biçimde yanıtlama yoluna gitti. Yazarların sıkıntı yaşadığı, tasarımcı hakkındaki sorulara yanıt veremeyeceğini ifade eden Ryan Pergent, oyun için üretilen ilk tasarımın, etkili oyun içi hikayeler yazmayı engellediği bilgisini verdi. Haberimizinde belirttiğimiz gibi CD Projekt Red ekibinin, en az The Witcher 3: Wild Hunt kadar etkileyici bir oyun sunması bekleniyor. Başarının tekrarlanmasının en önemli yolu ise oyundaki hikayelerden geçiyor. Oyunun E3 2018 sırasında gösterileceği tahmin edildiğinden, umarız hikaye ve genel tasarım sorunları çözüme kavuşmuştur diyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.