Eski BioWare geliştiricisi, Cyberpunk 2077 için çalışabilir

Eski BioWare geliştiricisi, Cyberpunk 2077 için çalışabilir

Oyun için iyi bir gelişme olabilir.

The Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt Red şirketi, Cyberpunk 2077 adında yeni bir rol yapma, açık dünya oyunu üzerinde çalışıyor. İlk duyurulma tarihi 2013 olan oyunun, piyasaya sürülme tarihi henüz tam olarak bilinmiyor. Neredeyse her yeni günde, Cyberpunk 2077 oyununun içeriği ile ilgili yeni haberler geliyor. Fakat yeni gelen haber oyunun içeriğiyle alakalı değil. BioWare firmasının eski geliştiricilerinden olan Mike Laidlaw, Cyberpunk 2077 yapımında yer almayı düşünebileceğini söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eski BioWare geliştiricisi, Cyberpunk 2077 için çalışabilir

Son katıldığı programda konuşan ve büyük bir Cyberpunk fanı olduğunu belirten Mike Laidlaw, eğer CD Projekt Red, kendisine bir teklif sunarsa,ailesiyle birlikte Polonya’ya taşınmasının son derece zor olacağını fakat Cyberpunk 2077 için bunu göze alabileceğini belirtti. Mike Laidlaw, daha önce Jade Empire, Dragon Age: Origins, Dragon Age 2 ve Dragon Age: Inquisition gibi büyük yapımlarda yer almıştı. Mike Laidlaw aynı programda, kendisinin CD Projekt Red ile olan ilişkisini anlattı ve The Witcher serisi ile Dragon Age serisini karşılaştırdı.

Ülkelerin uzaklığı nedeniyle şirket ile çok fazla yakın olamadığını belirten Mike Laidlaw, The Witcher serisinin geliştiricilerini her gördüğünde oyunlarının muhteşem olduğunu söylediğini ifadelerine ekledi. The Witcher serisinin ilk oyununda, BioWare şirketine ait Aurora oyun motorunun kullanıldığını ve dolayısı ile birbirlerini tanıdıklarını sözlerine ekleyen Mike Laidlaw, The Witcher serisinin de Dragon Age serisinin de kendileri has özellikleri olduğunu ve birbirinden farklı oyunlar olduğunu, oyun dünyasının Divinity ve Skyrim gibi oyunlara da ihtiyaç duyduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.