Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 24.12.2020

Cyberpunk 2077 oynarken bir yandan da dedektiflik yapmak ister miydiniz? O zaman doğru yerdesiniz. Cyberpunk 2077 içerisinde hem olayları daha iyi anlayabilmeniz hem de hikaye bölümünde ilerleyebilmeniz için Beyin Dansı yapmalısınız. Kafanız karışmasın, Beyin Dansı dediğimiz şey aslında bir çeşit dedektiflik. Cyberpunk 2077 beyin dansı bölümlerini tüm ipuçlarını bularak tamamlamak gayet kolay. Aynı zamanda da gayet eğlenceli. Biz de, işinizi kolaylaştırmak adına sizlere birkaç püf nokta gösterelim istedik.  Hazırsanız, Beyin Dansı'na başlayalım.

Cyberpunk 2077 Beyin Dansı nasıl yapılır?

Eğer hikayede az da olsa ilerlediyseniz meşhur Judy ile tanışmış olmanız gerekiyor. Ablamız size Beyin Dansı'nı yapabilmeniz için bir alet verecek. Hemen ufak bir uyarı girelim araya. Epilepsi hastalığınız varsa aman dikkat edin. Burada kafanıza takılan alet direkt ekranınıza doğru ışıklar patlatıyor. Ayrıca, ışıklar gerçekten çok güçlü. O yüzden dikkatli olmakta fayda var. Madem aleti takacak kısma kadar geldik, o zaman püf noktaları da vermenin zamanı gelmiş demektir.

Beyin Dansı'na başladığınızda üç adet katman göreceksiniz. Sarı, mavi ve yeşil katmanlar. Sarı katman görsel, mavi katman termal, yeşil katman ses katmanı. Her katmanda kaydı ileri veya geri oynattığınızda taralı alanlar ortaya çıkacak. Görsel kısım için ipuçlarını bulmak çok da zor değil. Serbest kamera ile biraz gezinin ve etrafta sarı şekilde parlayan nesnelere bakın. Termal katman için de yaptıklarımız geçerli. Hatta termal katman daha kolay. Aynı şekilde etrafta gezinin ve mavi rengin yoğun olduğu bölgelere odaklanın.

Geriye bir tek ses kalıyor. Sesi bulmak bir tık daha zor olabilir. Yeşil rengin yoğunlukta olduğu yere bakmanız yeterli olacaktır. Ancak ses, kayıt boyunca devam ettiği için bir süre farenizi yeşil bölgede tutmanız lazım. Böylece sesi de bulmuş oldunuz. İşiniz bittiğinde en baştan kaydı tekrar izlemenizde fayda var. Hem olayı anlarsınız hem de kaçırdığınız ipuçlarını bulabilirsiniz. Beyin Dansı'ndan çıkmak için PlayStation kolunda yuvarlak tuşu, Xbox kolunda B tuşunu, klavyede ise X tuşunu kullanabilirsiniz. Biz de sizi daha fazla oyalamayalım, Night City sizi bekler!

Bu ve bunun gibi başka Cyberpunk 2077 rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Cyberpunk 2077 hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.