Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 oyununu geride bıraktı

Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 oyununu geride bıraktı

Görünen köy, kılavuz istemez.

Yıllardır piyasada bulunan ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanan iki Valve oyunu, Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 popülerliğini kaybetmeye başladı. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yaptığı muhteşem çıkışla, oyuncuların ilgisini kaybetmeye başlayan iki oyun, yakın zamanda da toparlanacak gibi durmuyor. Mart 2016’da, gün içindeki maksimum oyuncu sayısı 1,3 milyon civarında olan Dota 2, şimdilerde günlük maksimum 600 bin oyuncu sayısına sahip. CS GO ise Ocak 2016’da gün içinde maksimum 850 bin oyuncu tarafından oynanıyorken, şu anda bu sayı 600 bin ila 700 bin arasında gidip gelmekte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

CS GO, Dota 2 oyununu tarihte ilk defa geride bıraktı

Dün, bir ilk gerçekleşti. Counter-Strike: Global Offensive, günlük maksimum oyuncu sayısında Dota 2’yi ilk defa geride bıraktı. Bu kötü gidişata dur demek için Valve, görünürde herhangi bir şey planlamıyor. Dota 2, piyasadaki en büyük rakibi League of Legends tarafından da oyuncu sayısı bazında geride kaldığı bilinen oyunun düşüşü, günbegün devam etmekte. Buna rağmen elektronik spor organizasyonlarına hala önem veren Dota 2 ve CS GO, turnuvalardaki en büyük ödül havuzuna sahip olan oyun unvanına sahip.

Oyuncular ise oyundaki bu düşüşün suçunu Valve‘a atıyor. Oyunun tanıtımının iyi yapılmadığını belirten kullanıcılar, oyunun eski ihtişamını kaybettiğini ve getirilen yeniliklerin kötü olduğunu düşünüyor. Oyunun sadece bir haritaya sahip olması ve oynanan oyunların çok uzun süreler sürmesinin de oyuncu kaybına neden olduğu düşünülüyor. Kullanıcılar, oyunun eski gücüne kavuşabilmesi için, oyuna yeni içeriklerin eklenmesi ve oyun için oyuncu davranışlarının daha iyi denetlenmesi gerektiği konusunda hem fikir. Firmanın, oyuncularının tavsiyesine kulak asıp asmayacağını zaman gösterecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın