Counter-Strike geliştiricisi, cinsel istismar suçu işlediği için ceza aldı

Counter-Strike geliştiricisi, cinsel istismar suçu işlediği için ceza aldı

Kızın 16 yaşında olduğunu bilmiyormuş.

Son günlerde ortaya çıkan ünlü kişilerin işlediği cinsel istismar suçları haberinin bir yenisi oyun dünyasından geldi. Sevilen Counter-Strike oyunlarının geliştiricilerinden Jess Cliffe, 16 yaşındaki bir kızla, para karşılığı birlikte olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Mahkemede, para karşılığı ilişkiye girdiğini kabul eden Counter Strike geliştiricisi Jess Cliffe, kızın yaşından haberi olmadığını ifade etmesine rağmen cezadan kurtulamadı.

Counter Strike

Edinilen bilgilere göre polis bu davayı, 2017 senesinin Mayıs ayından beri araştırmaya başladı. 16 yaşındaki A.C. adlı kız, mahkemeye verdiği ifadelerle, bahsi geçen kişiyle ilişkiye girdiğini doğruladı. Bu ilişkilerin 2017 senesinin Nisan ve Haziran aylarında 3 kez gerçekleştirildiğini söyleyen A.C., ilişki başına 300 dolarlık bir ücret aldığını itiraf etti. Ayrıca A.C.’nin polise verdiği ifadelerde, bir ilişkinin Jess Cliffe tarafından zorla görüntülendiği bilgisi de yer aldı.

Mahkemede Jess Cliffe için savunma yapan avukatı ise müvekkilinin, ilişkiye girdiği kızın yaşından haberdar olmadığını belirtti. Savunma tarafı, Counter Strike geliştiricisinin, yetişkin bir internet sitesi aracılığıyla genç kıza ulaştığını, burada kızın yaşının belirtilmediğini ve kesinlikle kızın reşit olmadığından haberi olmadığını açıkladı. Ayrıca belirtmekte fayda var, Washington eyalet yasalarına göre, reşit olmayan kişilerle para karşılığı ilişkiye girmek, cinsel istismar suçu sayılıyor.

Neticede Counter-Strike geliştiricilerinden Jess Cliffe suçlu bulunarak 150 bin dolarlık bir cezaya çarptırıldı. Mahkeme 2018 senesi Şubat ayının sonunda tekrar görüleceği de gelen bilgiler arasında. Öte taraftan Counter-Strike geliştiricisi, tutuklanma haberinin doğrulanmasının ardından, Valve şirketi tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın