Menü
https://leadergamer.com.tr/tom-clancys-ghost-recon-wildlands-dlc/
counter strike global offensive 12 Nisan 2017 13:07

Counter-Strike: Global Offensive, yeni oyun motoruna geçiyor

Oyun, yeni oyun motoruna geçince görsel bir değişim de olacaktır.


Hem günlük FPS oyuncuları tarafından, hem de rekabetçi ciddi oyuncular tarafından sıklıkla oynanan Counter-Strike: Global Offensive, çok uzun zamandır aynı oyun motoruna sahip bir şekilde yoluna devam ediyor. Source oyun motorunda bizlere FPS zevki sunan Counter-Strike: Global Offensive, artık eski bir oyun motorunda sayılıyor çünkü Valve, Source 2 oyun motorunu geliştirdi. Hatta Dota 2 çoktan yeni oyun motorunu kullanmaya başladı bile. Peki, Counter-Strike: Global Offensive ne zaman yeni oyun motoruna geçecek? Zamanı geçin, bu oyunun yeni oyun motorunu kullanıp, kullanmayacağı bile bu güne kadar bilinmiyordu. Fakat bugün her şey ortaya çıktı.

Counter-Strike: Global Offensive, yeni oyun motoruna geçiyor

Haberimizde bahsi geçen oyun, bugün Çin sınırları içerisindeki çıkışını gerçekleştirdi ve bu çıkış için bir sunum gerçekleştirildi. Bu sunum sırasında ise Counter-Strike: Global Offensive oyununun Source 2 oyun motoruna geçeceği görüldü. Ocak 2017 tarihinde farklı bilgiler sızdırılmıştı ve bu bilgilere göre Valve, zaten oyunu yeni oyun motoruna taşıma işlemlerine başlamıştı. Görülen o ki, ekip sonunda bu işi bitirmeye yakın. Yani, sunumda görülen bilgilere göre Dota 2 – Reborn güncellemesi gibi, bahsi geçen oyun için de bir güncelleme gelebilir ve oyun, Source 2 oyun motoruna geçebilir.

Sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği gibi, Çince bir şekilde, “Source 2 oyun motoru ve Panoramic UI. Yeni büyük aksiyon, bu yaz.” yazılmış. Bu sunumda bahsedilen yeni büyük aksiyon ise büyük bir ihtimalle yeni bir operasyon. Uzun zamandır oyuna yeni bir operasyon gelmediğini göz önünde bulundurursak, bu yaz gelebilecek olan bir operasyon, oldukça muhtemel. Hatta biz, yeni operasyon ile Source 2 desteğinin geleceğini düşünüyoruz. Tabii tüm bunların üstüne, bazı oyuncular, oyunun üzerinde bir araştırma yaptı ve yaz aylarında gelmesi beklenen o operasyon ile oyuna gelecek olan haritaların hepsini sızdırdı.

  • cs_agency
  • de_austria
  • de_thrill
  • de_shipped
  • de_blackgold
  • cs_insertion
  • de_lite

Peki, tüm bunlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Counter-Strike: Global Offensive sizce Source 2 oyun motoruna ne zaman geçecek? Yeni operasyon ne zaman gelecek? Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör