Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.03.2023

Uzun zamandır beklenen Counter-Strike 2'ye yapılan atıflar ve betasının kısa süre içinde başlayacağına dair söylentiler nedeniyle, oyun yakında resmi bir duyuru alabilir. Bu referanslar Nvidia sürücülerine yapılan son güncellemede bulundu. Twitter'da birden fazla veri madencisi tarafından keşfedilen en son Nvidia sürücü yükseltmelerinden birine yeni bir oyun profili eklendi. Bu oyun uzun süredir dedikodusu yapılan Counter-Strike 2'den başkası değil. Yani, Counter-Strike 2 NVIDIA kodları arasında kendini gösterdi ve bu da bizleri heyecanlandırdı.

Counter-Strike 2 NVIDIA profili olarak kodların arasında yerini aldı

Ünlü bir oyun yazarı olan Richard Lewis'e, projenin yasal olduğunu ve bir beta testinin başlamak üzere olduğunu iddia eden bir kaynak tarafından yaklaşıldığı iddia ediliyor. Richard Lewis, "İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan ve oyunun geliştirilmesiyle ilgili bilgi sahibi olan kaynaklar, Counter-Strike Global Offensive'in yeni bir versiyonunun yolda olduğunu ve bir süredir üzerinde çalışıldığını söyledi. Yeni versiyonun Counter-Strike 2 adı altında yayınlanmasına kesin gözüyle bakılıyor ve beta için belirlenen çıkış tarihi Mart ayı içinde, en erken 1 Nisan." dedi.

Bilgilere göre, oyun Source Engine 2 oyun motorunu kullanıyor. Ayrıca, 128 tik hızında çalışan sunucularla daha iyi eşleştirme özelliğine sahip olacak. Kaynağa göre oyunun "neredeyse hazır" olduğu bildiriliyor. Bu gibi söylentilere her zaman dikkat etmekte fayda var. Stüdyodan bir onay alana kadar hiçbir şey resmi değildir. Ancak sürücü güncellemelerinden bahsedilmesi biraz inandırıcılık katıyor. Counter-Strike 2 ve NVIDIA sızıntısı bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Counter-Strike 2 ve NVIDIA sızıntısı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.