Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.03.2024

Şu anda Paradox Interactive ekibinin en iyi oyunlarından bir tanesi, kesinlikle Cities Skylines. Şimdi oturup Cities Skylines oynayalım desek, başından kalkamayız. Fakat, Cities Skylines'ın kötü bir huyu var. Zira, Cities Skylines, ne yazık ki Türkçe dil desteği sunmuyor. Yani, en azından resmi olarak sunmuyor. Tabii, ne yazık ki herkes İngilizce de bilmiyor. Bu sebeple de, Cities Skylines Türkçe yama, resmen bir ilaç haline geliyor. Biz de şu anda sizlerle paylaştığımız yazımızda, Cities Skylines Türkçe yama nasıl kurulur ve nedir sorularına yanıt getirdik. Sonuçta, biz Türk oyuncular için önemli bir eklenti.

Cities Skylines Türkçe yama ile ilgili her şey

Cities Skylines Türkçe yama ile ilgili olarak bilmeniz gereken her şeyi şimdi sizlerle paylaşacağız. Hazırsanız, direkt olarak konumuza geçebiliriz demektir.

Cities Skylines Türkçe yama nasıl indirilir?

Öncelikle, bu yamayı nasıl indirebileceğinizden bahsedelim. Sonuçta, öncelikle indirmek gerekiyor ki yükleyebilelim, değil mi? İndirme işlemi gerçekten çok basit. Tek yapmanız gereken şey, şimdi buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz siteyi açmak. Ardından ise, "Dosyayı indir butonuna basmak. Bu sayede, yama bilgisayarınıza inmiş olacak. Geriye, inen dosyayı yüklemek kalıyor. Onu da anlatacağız.

Adım adım Cities Skylines Türkçe yama indirme

 1. İnternet tarayıcınızı açın.
 2. Şimdi buraya tıklayarak indirme yapacağınız siteyi açın.
 3. Ardından, "Dosyayı indir butonuna tıklayın.
 4. Dosyanın inmesini bekleyin.

Cities Skylines Türkçe yama nasıl kurulur?

Sizlerle biraz evvel yamayı nasıl indireceğinizi paylaşmıştık. Bu aşamaya geçmeden önce, kesinlikle yamayı indirmiş olmanız gerekiyor. Eğer yamayı indirdiyseniz, şimdi yükleme aşamasına geçelim. Cities Skylines'ın kurulu olduğu klasörü açmanız gerekli, öncelikle. Ardından, Files klasörünü açın. Şimdi, Mods klasörüne girin. Daha sonra ise, indirmiş olduğunuz dosyayı açın. Dosyanın içinde olan "Mod_Lang_TR" isimli klasörü, Mods klasörünün içine atın. Oyuna giriş yapın. Content Manager kısmına gelin ve Mods'u açın. Burada, "Turkish localization Mod" yazan bir eklenti olacaktır. Bu eklentiyi aktif hale getirin. Artık, oyununuz Türkçe olacaktır.

Adım adım Cities Skylines Türkçe yama kurulumu

 1. Öncelikle, Cities Skylines'ın kurulu olduğu klasörü açın.
 2. Ardından, Files klasörüne gelin.
 3. Şimdi, Mods klasörünü açın.
 4. Buraya geldikten sonra, indirmiş olduğunuz dosyayı açın.
 5. Dosyanın içindeki "Mod_Lang_TR" klasörünü, Mods klasörünün içine sürükleyin ve bırakın.
 6. Dosyaların paketten çıkarılmasını ve atılmasını bekleyin.
 7. Sonra, oyuna giriş yapın.
 8. Şimdi, Content Manager > Mods kısmına gelin.
 9. Daha sonra ise, "Turkish localization Mod" yazan eklentiyi bulun.
 10. "Turkish localization Mod" eklentisini bulduysanız, aktifleştirin.
 11. Oyuna girin. Artık, oyun Türkçe olacaktır.

Cities Skylines Türkçe yama uyumlu sürümler ve paketler nedir?

Sizlere şu anda sunduğumuz bu Türkçe yamayı indirdiyseniz ve hangi Cities Skylines sürümleri ile uyumlu olduğunu bilmiyorsanız, sizi bu konuda da bilgilendirelim. Paylaştığımız bu yamayı, dilediğiniz her Cities Skylines sürümü ile kullanabilirsiniz. Fakat, ek paketler için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Hemen aşağıda listesini paylaştığımız ek paketler dışında ne yazık ki desteklemiyor. Yani, sadece bu ek paketlerde Türkçe çeviri görebileceksiniz. Bu ek paketler dışındaki ek paketlerde, ne yazık ki sorun yaşayabilirsiniz. Sorundan kastımız ise, Türkçe değil de İngilizce olması.

Cities Skylines Türkçe yama tarafından desteklenen ek paketler:

 • After Dark DLC
 • Snowfall DLC
 • Natural Disasters DLC
 • Mass Transit DLC
 • Green Cities DLC
 • Parklife DLC
 • Industries DLC
 • Match Day DLC
 • Concerts DLC

Türkçe yama kurduktan sonra oyun Türkçe olmadı, ne yapmalıyım?

Size şu ana kadar paylaştığımız bilgileri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiyseniz ve yine de Türkçe olmadıysa, buna da bir çözümümüz var. Öncelikle, oyunu açın. Ardından Options kısmına gelin. Buradan, Gameplay tarafına geçin. Şimdi ise, Language Settings ayarını bulun. Bu ayarda, Türkçe dil seçeneğini bulun ve seçin. Şimdi, Türkçe olacaktır.

Adım adım dil ayarını Türkçe yapma

 1. Öncelikle, oyunu açın.
 2. Ardından, Options, yani Ayarlar'a gelin.
 3. Buradan, Gameplay kısmını açın.
 4. Şimdi, Language Settings ayarını bulun.
 5. Ardından ise, Türkçe dil seçeneğini bulun ve seçin.
 6. Oyun, artık Türkçe.

Bu adımları takip ettiyseniz, artık oyununuz Türkçe oldu demektir. Tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Adım adım Türkçe dil yaması indirme ve yükleme

 1. İnternet tarayıcınızı açın.
 2. Buraya tıklayın ve indirme yapacağınız siteyi açın.
 3. "Dosyayı indir butonuna basın.
 4. Dosyanın inme işleminin bitmesini bekleyin.
 5. Cities Skylines oyununun kurulu olduğu klasörü bulun ve açın.
 6. Ardından, Files klasörüne gelin.
 7. Mods klasörünü açın.
 8. İndirmiş olduğunuz dosyayı açın.
 9. Dosyanın içinden "Mod_Lang_TR" klasörünü, Mods klasörünün içine atın.
 10. Dosyaların paketten çıkarılmasını ve atılmasını bekleyin.
 11. Oyuna giriş yapın.
 12. Şimdi, Content Manager > Mods ayarını açın.
 13. Ardından, "Turkish localization Mod" isimli eklentiyi bulun.
 14. "Turkish localization Mod" eklentisini aktif hale getirin.
 15. Oyuna girin.
 16. Artık, oyun Türkçe olacaktır.

Bu da, oyuna Türkçe dil yamasını adım adım nasıl indirme ve yükleme yapacağınızdı. Şimdi, Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz ve tadını çıkarabilirsiniz.

Cities Skylines Türkçe yaması var mı?

Cities Skylines, ne yazık ki resmi olarak Türkçe dil desteği sunmuyor. Bu sebeple, İngilizce bilmeyen Türk oyuncular, resmi olarak Türkçe oynayamıyor. Fakat, tam olarak bu esnada, yardıma Türk hayranlar koşuyor. Zira, kendileri Cities Skylines için bir Türkçe dil yaması geliştirdi. Her ne kadar ücretsiz olarak bulabileceğiniz ve şimdi paylaştığımız bu yama, bütün ek paketleri desteklemiyor olsa da, oyunu olabildiğince Türkçe yapıyor. Bu sayede, oyunu Türk oyuncular da rahatça oynayabiliyor. Şu anda okumakta olduğumuz yazımızda, bu dil yamasını nasıl indirebileceğinizden ve kurabileceğinizden bahsettik.

Eğer bu yazı içerisinde anlattıklarımızı adım adım izlerseniz ve kurulumu tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız, sorunsuz bir şekilde Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Fakat, yine yazımız içerisinde de bahsettiğimiz gibi, bütün ek paketleri desteklemiyor. Yani, ek paketlerin bir kısmını destekliyor ve bu desteklenen ek paketleri de yazımızda sizler için listeledik. Listelemiş olduğumuz ek paketlere şimdi göz gezdirerek, ona göre karar verebilirsiniz. Tabii, temel oyunu tamamıyla Türkçe yaptığının da altını çizelim.

Cities Skylines Türkçe nasıl olur?

Siz de Cities Skylines'ı Türkçe oynamak istiyorsanız, bu yazımız size kesinlikle faydalı olacak demektir. Çünkü, Cities Skylines oyununu nasıl Türkçe yapacağınızı hem adım adım hem de detaylıca anlattık. Hatta, yazımız içerisinde, yama yüklemenize rağmen Türkçe olmaması durumunda atmanız gereken adımlar da var. Bu sayede, oyunu Türkçe olarak dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Temel oyun, bu Cities Skylines Türkçe yaması sayesinde Türkçe oluyor. Biz Türk oyuncular için, daha anlaşılabilir bir hale geliyor. Tadını çıkarmak isteyen Türk oyuncular için kesinlikle tavsiye ederiz. Mod olan bu yamayı yükledikten sonra, oyunun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca, sitemiz üzerindeki diğer Türkçe yama rehber yazılarımızı da kontrol etmenizde fayda var. Mesela, GTA 5 Türkçe Yama rehber yazımız kesinlikle faydalı olacaktır. Sonra, Starfield Türkçe yama rehberimiz de var. Zira, kendisi çok güncel bir oyundur. Ardından, RDR 2 Türkçe yama rehberimiz de var. Sonuçta, kesinlikle efsane bir yapım. Dahası, Elden Ring Türkçe yama rehberimiz de sizi bekliyor. Şimdi, sizlere iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.