Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.03.2023

Capcom'un gelecek oyunlar hakkında bilgi vereceği yepyeni bir gösterim etkinliği duyuruldu. Hatta, spesifik olarak Capcom Spotlight Showcase etkinliği, tarihi ile birlikte belli oldu. Sadece Japonya'da değil, tüm oyun endüstrisinde Capcom en büyük oyun şirketlerinden biridir. Filmlere ve televizyona da sıçrayan Resident Evil gibi yapımlarla Capcom, oyun dışında bile en büyük mülklerden bazılarının arkasında. Oldukça büyük bir iş yürütüyorlar ve var olan en değerli fikri mülkiyetlerden bazılarını kontrol ediyorlar. Fantastik yeniden yapımlar, fantastik devam oyunları ve diğer fantastik yeni oyunlar sayesinde, son yıllarda oldukça istikrarlı oldular ve 2000'lerin sonlarında ve 2010'ların başlarında edindikleri biraz gölgeli itibarı bir kenara bıraktılar.

Capcom Spotlight Showcase tarihi belli oldu

Capcom, 9 Mart günü saat 17.30'da ET'de yeni bir gösterim etkinliği planladı. Yani, Capcom Spotlight Showcase tarihi, Türkiye saatleri ile 10 Mart 2023 Cumartesi saat 01.30 oluyor. Toplam 26 dakika sürecek olan etkinlikte yakında çıkacak diğer oyunlar hakkında da bilgi olacak. Resident Evil 4 Remake bundan kısa bir süre sonra piyasaya çıkacak. Capcom bu tarihte oyunculara oyuna bir kez daha göz atma fırsatı sunacağını açıkladı. Ayrıca, Exoprimal ve Monster Hunter Rise: Sunbreak gibi oyunların yeni görünümlere sahip olacağını duyurdu. Henüz bilmediğimiz, ancak sürpriz olan başka oyunların da olması muhtemel. Capcom'un yaklaşan gişe rekortmeni oyunlarından biri olduğu için muhtemelen Street Fighter 6'yı daha fazla göreceğiz. Diğer oyunların nasıl çalışacağı bir muamma. Pragmata fuarda görücüye çıkabilir, ancak hala hakkında bilmediğimiz çok şey var.

Her durumda, Capcom sizi neredeyse hiç hayal kırıklığına uğratmıyor. Yetenek zenginliği ve son derece değerli fikri mülkiyetleri var. Bu yüzden, stüdyonun ilgi çekici bir şeylere sahip olduğuna eminiz. Sağlıklı bir gösteri için iyi bir konuşma gibi duruyor. Çünkü tipik olarak bir stüdyo söyleyecek çok şeyi olmadıkça bir gösterim düzenlemiyor ve Capcom'un PlayStation veya Nintendo gibi bir gösterime ev sahipliği yapması beklenmiyor. Capcom Spotlight Showcase tarihi bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Capcom Spotlight Showcase tarihi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.