Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.09.2018

Büyüklü küçüklü her yaştan oyuncunun adını en az 1 kere duymuş olduğu Resident Evil serisinin 2. oyunu olan Resident Evil 2, bildiğiniz üzere tekrar elden geçiriliyor. Yıllar öncesinin grafikleri ile bile harika tecrübeler sunan yapım, artık yepyeni oyun motoru olan RE Engine ile yapılıyor. Tabii, oyun motoru yepyeni olunca, görsel açıdan da tatmin edici bir yapıya sahip oluyor. Capcom ekibi de bu durumun farkında olmuş olacak ki, Resident Evil 2'nun eski hali ile yeni hallerinin karşılaştırıldığı 3 adet yepyeni görsel yayımladı.

Capcom, Resident Evil 2 için yepyeni görseller yayımladı

Hemen yukarıda bulunan galerimizdeki görseller, Capcom ekibi tarafından Resident Evil 2 için yayımlandı. Sizlerle de paylaşmış olduğumuz görsellerden bir tanesi, bizlere Kendo Gunshop isimli dükkanın karşılaştırmasını yapıyor. Ortamların fazlasıyla değişmiş olduğunu gördüğümüz yeni halinde, o camın nasıl kırılacağını da merak etmiyor değiliz. Diğer görsellerde ise karakter karşılaştırmaları bulunuyor. Görsellerde, Claire, Sherry ve Ada karakterlerini görmeniz mümkün.

Resident Evil 2 Remake sürümü, daha önceden de bahsettiğimiz gibi RE Engine ile elden geçiriliyor. Yani, karşımıza yenilenmiş, taze bir yapım olarak çıkmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda, geçmişte kalmış olan klasik hayatta kalma korku oyunu temasını da bizlere günümüz görsel kalitesi ile sunmaya hazırlanıyor. Görselliğin yanı sıra, gelişen teknoloji ile birlikte iyileşen ses kalitesi, oynanış açısından günümüze uyum sağlanmış olması ve daha nicesi oyun içerisinde mevcut olacak. Resident Evil 2 için şimdilik planlanan çıkış tarihi 25 Ocak 2019 olarak belirlenmiş durumda.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.