Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alperen Değer, Editör Yazım tarihi: 01.09.2021

Call of Duty Warzone için yeni bir hile tespit sistemi geliştirildiğini hepimiz biliyoruz. Warzone bu konuda çok çalışıyor ve hile kullanan kişilere acımıyor. Sık sık adeta ban dalgası haberleri görüyoruz. Ek olarak Activision, hileciler son kez uyardı. Call of Duty’nin resmi sosyal hesapları, bugün yayınlanan bir videoda açıkça hile kullanan kişiler ile dalga geçti.

“Ne yaptığınızı biliyoruz, sizin için geliyoruz.”

Video, yayıncı Activision’ın başından beri önemli bir sorun olan Call of Duty Warzone’daki hileyle mücadele etmek için gösterdiği çabayı vurguluyor. Öyle ki, Activison yeni bir hile önleme sistemini, oyunun ana özelliklerinden biri olarak bize sundu. Bunun yanında geçen hafta, yayıncının son eyleminde 100.000 oyuncunun daha Warzone’dan yasaklandığı duyuruldu. Üstelik şimdi yeni video ile bir uyarı mesajı geldi: “Ne yaptığınızı biliyoruz. Sizin için geliyoruz.” Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Video, “oynamadan” hile yaptığı için hesaplarının yasakladığını söyleyen Warzone oyuncusu “Rushman360” isimli oyuncunun gerçek tepkisi. Kullanıcı daha sonra Activision’ın Warzone hile yapmayı daha ciddiye aldığını öne sürdüğü söyledi. Yasakların gerçekleşmesinden memnun kaldığını söyleyip şirketi tebrik etti. Ek olarak Call of Duty Twitter hesabı, “Eğer hile kullanıyorsanız, sizin için geliyoruz.” şeklinde yazdı. “Ban dalgaları devam ediyor ve PC hile karşıtı sistem bu yıl Warzone’a geliyor.”

Call of Duty Warzone’un PC hile önleme sistemi bu yıl çıkacak. Call of Duty Vanguard’ın ve yepyeni bir oyun haritasının yayınlanmasının ardından çıkacağını düşünüyoruz. Warzone çıkışından bu yana  600.000’den fazla Warzone hesabını kalıcı olarak banladı. Şirket combat cheats, aimbots, wallhacks, trainers, stat hacks, texture hacks, injectors, hex editors ve herhangi üçüncü parti yazılımlar için 7/24 çalışan bir hile önleme sistemi geliştirdi.

Son olarak Call of Duty Warzone kreatif direktörü Nisan ayında VGC’ye, hilecilerin şimdiye kadar yaptığı “en iyi işlerden bazılarını mahvetmesinden” üzgün olduğunu söyledi. “Bu içeriği oyuncular için hazırlıyor ve sunuyoruz. Siz bunun oyununuzu mahvedilmesine üzülürken ben hayatımda yaptığım en iyi işlerden bazılarını mahvetmesine üzüldüm.” dedi.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.