Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 12.08.2021

Warzone şuan en çok oynanan oyunlardan biri. Sebebi tabii ki bedava olması. Battle Royale modunu kendilerine göre çok güzel hazırlayıp bize sundular. Ancak, her güzel şeyin kötü bir yanı da var. Hileciler her oyunda var ancak Call Of Duty Warzone bedava olduğu için hileci sayısı bir hayli fazla. Activision hilecilere karşı sürekli elinden geleni yapmaya çalışıyor. Haberlerimizin konusu da bu.

“Olayları dinliyoruz ve gölgelerden sıkıca çalışıyoruz.”

Activision, yeni bir Call of Duty hile önleme sistemi başlatmaya hazırlandığına dair iddiaların ortaya çıkmasıyla Çarşamba günü başka bir büyük Warzone yasak dalgası yayınladı. Geliştirici Raven Software, 11 Ağustos’ta tam tamına 50.000 Warzone hesabının hile sebebi ile yasaklandığını açıkladı. Geçen ay benzer sayıda hesap yasaklanmıştı ve Activision, Mart 2020’de piyasaya sürülen ücretsiz çıkışından bu yana 500.000’den fazla Warzone kullanıcısını kalıcı olarak yasakladı. Raven Software bu konuda bir tweet paylaştı. Atılan Tweet’inin ardından, sızıntılar ile bilinen Tom Henderson, Activision’ın Call of Duty serisi için yeni bir hile önleme sistemi oluşturduğunu iddia etti. “Bir sonraki Call of Duty oyunu için yeni bir hile önleme sistemi bir yıldan fazla bir süredir geliştiriliyor” diye yazdı. Activision Şubat ayında yaptığı açıklamada, aimbot, wallhack, istatistik hileleri, texture hileleri ve oyunu manipüle etmek için kullanılan herhangi bir üçüncü taraf yazılım dahil olmak üzere kullanılan hileleri belirlemek ve bunlarla mücadele etmek için 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirtti.

“Hile yapanlardan emin olun bizden daha fazla nefret eden yok.”

Ek olarak “Hile, güvenlik ekibimiz tarafından tam gaz korunuyor. Ama söyleyeceğim şu ki, raporlama araçlarımız var, bir sürü insanı yasaklıyoruz ve hile yapanlardan emin olun bizden daha fazla nefret eden yok. Bu içeriği oyuncular için hazırlıyoruz ve siz bunun oyununuzu mahvetmesine üzülürken ben hayatımda yaptığım en iyi işin birkaç hileci tarafından mahvedilmesine daha çok üzülüyorum.” dedi. Son olarak ise Hodge, “Bu içeriği oyuncular için hazırladım ve etrafımdaki herkesin böyle hissettiğini biliyorum. Bu içeriğe yüreğimizi koyduk, 100 milyon oyuncumuz var, bu çok büyük bir aşama ve şimdiye kadar yaptığımız en iyi işlerden bazıları ve hilecilerin gelip oyunu mahvetmesi bizi herkesten fazla rahatsız ediyor.  Güvenlik ekibinin işin başında olduğunu ve sürekli anti cheat konusunda güncelleme yapacaklarını biliyorum.”

Son olarak bu yıl çıkacak olan Call Of Duty Vanguard’ın görsellerinin sızdırıldığını ve detaylarına şuradan ulaşacağınızı hatırlayayım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.