avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 06.04.2018

Boss Key Productions, 5 Nisan 2018 tarihinde yaptığı bir açıklama ile LawBreakers projesinden çekildiklerini resmi olarak duyurdu. Yapılan bu duyuruda ekip artık yeni bir proje üzerinde çalışacaklarını, LawBreakers için de yeni içeriklerin durdurulduğunu duyurdu. Geliştirici ekip her ne kadar projeden çekiliyor olsa da, oyun kapanmayacak. Ekip, sunucu desteğini kesmeyecek oyundan. Ayrıca Boss Key Productions, oyunun tamamen ücretsiz olması hakkında bazı açıklamalar da yaptı. Oyuncuların, bu oyunu ücretsiz olarak görmeyi istediğini bildiğini belirten ekip, ücretsiz bir oyun olmanın çok iş gerektiğini belirtti. Yani, ekip her ne kadar net bir şey söylememiş olsa da, LawBreakers gelecekte tamamen ücretsiz olabilir.

Boss Key Productions, LawBreakers oyunundan çekiliyor

Boss Key Productions, 3 senede geliştirdikleri bu oyunu tamamen bırakmayacaklarını ve artık oyunun ikinci hayatını göreceğimiz söylendi. Buradaki ikinci hayat muhtemelen oyunun ücretsiz olması. Fakat aynı zamanda geliştirici ekip, oyunun şu anki halini destekleyeceklerini belirtti. Bu da, oyun için yeni içerik gelmeyecek demek oluyor olabilir. Tüm bunların haricinde, dediğimiz gibi geliştirici ekip bir yeni proje üzerinde çalışıyor. Ekip, bu proje hakkında şimdilik bir şey söylemedi ama yakında ilk bilgilerin yayımlanacağı söylendi. Ekip, ne üzerinde çalışıyor şimdilik bilemiyoruz ama umuyoruz ki yine LawBreakers gibi bir yapıt görmeyiz.

Peki, LawBreakers oyununun Steam durumu nedir?

LawBreakers ise şu an Steam üzerinde ciddi anlamda kötü bir performans sergiliyor. Steam Charts istatistiklerine göre oyun son 24 saatte en fazla 12 oyuncuya ev sahipliği yaptı. Oyunun Aralık 2017’den beri olan oyuncu sayısı ise ne yazık ki ortalama 20 ile 30 arasında kaldı. Oyun, en aktif olarak da Haziran 2017 senesinde yaşamını sürdürüyordu. Bu sürede oyun tam 7,482 oyuncuya ev sahipliği yaptı, anlık olarak hem de.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.