Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

LawBreakers oyununun başarısızlığı yüzünden PlayerUnknown’s Battlegrounds suçlanıyor

LawBreakers oyununun başarısızlığı yüzünden PlayerUnknown’s Battlegrounds suçlanıyor

Acaba ne alaka?

2017 senesinin en büyük hayal kırıklıklarından bir tanesi olan LawBreakers, ne yazık ki çok fazla oyuncu tarafından oynanmadı. Oyunun yapımcısı, oyununu canlandırmak için çok çalışsa da, başaramadı. Sonucunda ise LawBreakers yapıtının dağıtımcı ekibi olan Nexon, oyundan tamamen ümidini kesti. Nexon cephesinden yapılan açıklamalara göre LawBreakers artık maddi olarak hiçbir şekilde desteklenmeyecek. Bunun sebebi ise oyunun, dağıtımcı şirkete para kaybettirmesi ve bekleneni verememesi. Peki, tüm bunlar kimin suçu? Oyun geliştiricilerinin suçu mu? Dağıtımcı ekip reklamları mı yapamadı? Yoksa oyun mu kötüydü? Nexon tarafından gelen açıklamalara göre suçlu, PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds.

PUBG LawBreakers

Nexon bu konuda, “Kuzey Amerika sınırları içerisindeki üçüncü çeyrek raporları gerçekten beklentilerin altında idi. Oyunumuz, çekirdek oyuncular için geliştirilmiş bir video oyunu idi. Oyunun çıkışı için gerçekten büyük beklentilerimiz vardı ama ne yazık ki bu çıkışın zamanlaması pek başarılı olmadı. Aynı zamanda, şu an PC üzerinde çok büyük bir başarı yakalamış olan PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli oyun da çıkışını gerçekleştirdi. PUBG isimli oyun ile aynı anda LawBreakers oyununun piyasaya sürülmesi, marketi gerçekten çok zorlu bir hale getirdi. Sonucunda da bizim oyunumuz başarısız oldu.” dedi.

Tabii ki PlayerUnknown’s Battlegrounds, FPS oyunlarının marketini biraz zorlamış olabilir fakat bizler PUBG isimli bu oyunun, LawBreakers oyununun başarısızlığı ile alakalı olduğunu düşünmüyoruz. Oyun, ne yazık ki kendi yapımcısı yüzünden bu halde. Keşke dağıtımcı ekip de, başka yapımlara suç atmak yerine, daha profesyonel bir şekilde davranabilseydi.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın