Black Desert Online kapalı beta süreci sona erdi

Black Desert Online kapalı beta süreci sona erdi

Sırada oyunun açık betası var ama ortada tarih yok.

8 Kasım 2017 tarihinde başlamış olan Black Desert Online kapalı beta süreci gece saatlerinde sona erdi. Bu kapalı beta süreci tam olarak 13 Kasım 2017 tarihinde, saat 00:00’da kapandı. Tabii oyun artık oynanamaz hale gelince, oyuncuların yeni hedefi açık beta oldu. Oyunun dağıtımcı ekibi, kapalı beta süreci sonlandığında bu konu hakkında bir açıklama yapmış olsa da, ne yazık ki oyunun açık beta süreci hakkında henüz bir bilgi alamadık. Fakat kapalı beta sonunda, kapalı beta hakkında bilgiler almayı başarabildik.

Black Desert Online

Black Desert Online oyununun dağıtımcı ekibinden gelen açıklamalara göre öncelikle oyuna olan erişim tamamen kesildi ve kapalı beta sürecinde yapılan tüm ilerlemeler silindi. Yani, açık beta süreci başladığı zaman yine tüm oyuncular sıfırdan bir başlangıç yapacak. Ayrıca oyuncular şimdi oyunu satın almak isterse, bazı paket eşyalarına ulaşamayacak. CBT Misafir Kartı ve CBT kazanan aile/karakter rezerveleri silinirken; güzel haberler de verildi. Mesela, oyunun kapalı beta sürecinde Acoin ile satın aldığınız inciler, %20 daha fazla olarak açık beta sürecinde sizlere geri dönecek. Ayrıca, Özel ve Efsanevi paket ile kaydedilen aile/karakter adları silinmeyecek. Bunun üzerine, kapalı beta sırasında kullanılan paket eşyaları, açık beta sırasında oyunculara son kez, tekrar verilecek.

Black Desert Online Hikayesi

Kara Taş, medeniyetimizin başlangıcıydı ve lanetli gücüyle, sonu oldu. Kadim atalarımız, Kara Taş’ın gücünü kullanarak medeniyetler kurdular. Kara Taş’ın gücünü ellerinde tutabileceklerini sandılar. Fakat Kara Taş, bekledi. Atalarımızın yüreklerine hırs, güç iştahı ve savaş isteği aşıladı. Bir gün, bu gücü elde etmek için kılıçlar çekildi ve bir daha kınlarına girmediler.

Calpheon ve Valencia arasında kalan, Kara Taş’ın çıktığı Black Desert, yüz binlerce maceracının uğrak yeri, çoğunun da mezarı oldu. Güç peşine düşen iyi ve kötünün arasındaki savaş, çölün kumlarını siyaha boyadı. Sonunda çöle, ona yakışan bir isim verildi. Kara Çöl (Black Desert). Kara Çöl o kadar çok maceracının kanını akıttı ki, Valencia’nın bilgeleri bu çöle yeni ismini verdiler: Kara Çöl. Yolu düşenlerin pusulasız, haritasız, sıcakla, hastalıkla ve canavarlarla boğuşurken düşmanın nereden boğazlarına çökeceklerini bilmediği lanetli bir arazi.

Calpheon ve Valencia tarihçeleri, bize Kara Taş hakkında çok şey anlatır. Ticaret yollarını elinde tutan Calpheon ve savaş ganimetleriyle zenginleşen Valencia, Kara Taş için sonsuza kadar sürecek bir savaşta kılıç sallar. Bu ülkelerin tarihlerini inceleyenler, kitapların satır aralarında geçmişin ve bugünün karanlık hatıralarını, ve Kara Taş hakkında paha biçilmez gizli yazıları, hatıraları bulabilirler. Black Desert dünyasındaki kaderin, hükmedilmeyen güce sahip olmak ve onun düşmanın elinde geçmesini engellemek. Sınava hazır mısın yolcu?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın