Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.04.2023

Bethesda sebebini bilmediğimiz bir şekilde Ghostwire Tokyo isimli yapımlarına Denuvo sistemini ekledi. Ghostwire Tokyo, Xbox Series X ve Xbox Series S için piyasaya sürülmesinin ve Xbox Game Pass'e dahil olmasının bir sonucu olarak yeniden gündemde. Buna ek olarak, Bethesda ve oyunun yaratıcısı Tango Gameworks bu fırsattan yararlanarak tartışmalı bir ekleme yaptı. Neyse ki bu kötü haber Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcılarını etkilemiyor. Çünkü bu işlevsellik sadece oyunun PC versiyonuna eklendi.

Bethesda neden Ghostwire Tokyo için Denuvo getirdi?

Eğer fark etmediyseniz, oyunun PC sürümü artık Denuvo anti-tamper teknolojisine sahip. Bethesda'nın bunu oyunun çıkışından bir yıl sonra neden PC sürümüne eklediğini bilmiyoruz. Yine de var. Bilmeyenler için, korsan karşıtı teknoloji tartışmalı çünkü internet doğrulamaları gerektiriyor ve zaman zaman oyun performansını düşürüyor.

DLC ya da genişleme paketi gibi ek içerik çalışmaları olmadığı sürece, oyunun zaten bir yaşında olan bir sürümüne saçma bir ekleme. Bazıları bunun bunu gösterdiğini iddia ediyor, ancak bir dizi nedenden dolayı bu şüpheli görünüyor. Ancak burada kesinlikle çözülmesi gereken bir bulmaca var. Ghostwire Tokyo PC, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X'te mevcut. Diğer seçeneklerin yanı sıra normal satın alma, Xbox Game Pass ve PS Plus Extra/Premium ile erişilebilir. Bethesda ve Ghostwire Tokyo için Denuvo güncellemesi bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha bir sürü yazı var. Şimdi, sizleri diğer yazılarımızla buluşturacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi strateji oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Bethesda ve Ghostwire Tokyo için Denuvo güncellemesi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.