Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.09.2021

Geçtiğimiz günlerde Battlefield Mobile için haber yapmıştık. Oyunla ilgili belli bilgiler ve oyun içi görüntüler Play Store üzerinde gözükmüştü. Şimdi ise elimizde daha çok bilgi ve oynanış videoları var. İlk Battlefield Mobile oynanış videoları, oyunun alfa testinin başlatılmasının ardından çevrimiçi olarak yayınlandı.

Tam anlamıyla Battlefield atmosferi mobile taşınmış durumda.

Videolardan belli bilgiler ortaya çıkarabiliriz. Anlaşıldığı gibi Grand Bazaar haritasında Conquest modu oynanabiliyor. Klasik Battlefield tarzında A,B,C tarzında istediğimiz bölgeden doğabiliyoruz. Tank, ATV tarzı araçlar da oyunda mevcut. Videoların kalitesi çok iyi olmasa da oynayan kişilerin grafik ayarlarını en üst seviyeye alıp zorlanmadan oynayabildiğini anlayabiliyoruz. Bunun yanında ek olarak bir başka oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

EK olarak bir EA topluluğu, “Oyun bölgenizde kullanıma sunulduğunda, yerel Google Play Store sayfanızda ön kayıt yaptırabileceksiniz ve bölgenizde oyun testi açıldığında otomatik olarak bilgilendirileceksiniz. Test alanları sınırlı, bu nedenle ön kayıt yaptıranların oyun testine erişimi garanti edemeyiz. Ancak sonraki sürümler hakkında bilgilendirileceksiniz. Lütfen bu testin yalnızca ilk gelene ilk hizmet esasına göre bir sunucu kayıt limiti ile davet olduğunu unutmayın.” şeklinde açıklamada bulundu.

Bungie’nin kurucusu ve eski CEO’su oyunun yönetici koltuğunda oturuyor.

Battlefield Mobile, oyuncuların kozmetik ürünler ve Battle Pass satın alabilecekleri ücretsiz bir oyun olacak. 2022’de tam olarak piyasaya sürülmesi planlanan Battlefield Mobile geliştirme ekibi oldukça iddialı. Özellikle yönetici olarak oyun çok başarılı bir kişiye sahip. Oyun, Bungie’nin kurucusu ve eski CEO’su Alex Seropian tarafından yönetiliyor. Ve EA’in 2018’de DICE’ın yerleşik Battlefield ekibinin desteğiyle satın aldığı Industrial Toys tarafından yönetiliyor.

Oyunun açıklamasına göre Battlefield Mobile, büyük ölçekli savaşlar, yok edilebilir ortamlar, bir dizi oyun modu ve benzersiz “kahraman” karakterlere sahip özelleştirilebilir sınıflar içerecek. Ek olarak oyuncular Assault, Support, Medic ve Recon sınıfları arasında seçim yapacak, ardından çeşitli oyun modlarında kendi özel ekipmanlarını oluşturma şansı elde edecekler.

Son olarak, geçen hafta EA, Battlefield 2042’nin çıkış tarihini 22 Ekim’den 19 Kasım’a erteledi. Bu ertelemenin detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.