DICE: Battlefield 5 PC sistem gereksinimleri bir hata sonucu paylaşıldı

DICE: Battlefield 5 PC sistem gereksinimleri bir hata sonucu paylaşıldı

Hata sonucu ortaya çıkması bir yana, paylaşılan bilgiler de hatalıymış.

EA DICE, “Battlefield 5 PC sistem gereksinimleri bir hata sonucu paylaşıldı” şeklindeki açıklaması ile gereksinimlerin yanlış olduğunu duyurdu. Oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini daha önce sizlere sunmuş ve Battlefield 1 ile aynı olduklarının altını çizmiştik. Görünen o ki, geliştiriciler bu gereksinimleri yalnızca “placeholder” yani tutucu olarak yerleştirmişler ve gereksinimler doğru değiller.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5 sistem gereksinimleri

DICE topluluk yöneticisi Dan Mitre tarafından yapılan bir açıklama, Battlefield 5 sistem gereksinimlerinin doğru olmadığını ortaya koydu. Anlaşılan o ki, Origin platformunda oluşan bir hata oyunun sistem gereksinimlerinin gözükmesine sebep olmuş. Geliştiriciler, arka planda yalnızca yer tutması için koydukları Battlefield 1 sistem gereksinimlerinin Battlefield 5’e ait gibi görünmesine sebep olmuşlar.

Twitter üzerinden Dan Mitre tarafından yapılan paylaşım, gereksinimlerin yalnızca yanlış olduğuna işaret etmekle kalmıyor. Topluluk yöneticisi, gereksinimlerin henüz duyurulmadığını da yaptığı paylaşımda belirtiyor. Bundan bir sonuç çıkaracak olursak, belki de E3 2018 EA Play etkinliğini beklememiz gerekiyor diyebiliriz. DICE tarafından düzenlenen bir canlı yayın ile geçtiğimiz günlerde tanıtılan oyuna dair bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Battlefield 5 sistem gereksinimleri nasıl olacak?

Her ne kadar sistem gereksinimlerinin yanlış olduğu belirtilse de, geliştiricilerin bunlardan çok da uzaklaşacağını sanmıyoruz. Sonuçta yüksek teknolojiye erişimi olan kitle oldukça sınırlı ve DICE bu oyun ile büyük bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor. Yenilenen oynanış mekanikleri ve pek çok harita düzenlemesi imkanı Battlefield 5 ile birlikte oyunculara sunulacak. Dilerseniz, buraya ilerleyerek E3 2018 EA Play sunumunun tarihini ve saatini öğrenebilirsiniz.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.